Inzerovat zde
Inzerovat zde

Vláčecí nástraha z gumiček

Řekneme si jak vyrobit jednoduchou vláčecí nástrahu z gumiček.

Inzerovat zde

První experiment a vlastně fakt, jak jsem došel k nástraze složené z obyčejných gumiček, byl ten, že jsem si do Norska nabalil pouze jigové hlavičky a gumové nástrahy, které mám vždy v druhé krabičce, jsem nechal doma.  Normálně bych se připravil mnohem důkladněji, ale nyní jsem Norskem jen služebně projížděl a tak jsem zkrátka do kufru auta narychlo hodil přívlačový prut a nějakou z krabiček. Když jsem se jeden den ubytoval v hotelu nedaleko moře, tak jsem si na pokoji začal navazovat prut a najednou přišlo ono mrzuté zjištění… Já si nenabalil gumové nástrahy. Obchody, v kterých byl rybářský sortiment, měly v šest hodin večer zavřeno a tak jsem musel začít experimentovat. V jedné taštičce jsem měl asi dvě stě padesát gumiček různých odstínů, které jsem začal na jigové hlavičky různě namotávat. Vyčnívat jsem nechával vždy několik konců gumiček a potom, co jsem si podobným způsobem v různých barvách vyrobil asi tři nástrahy, jsem vyrazil k vodě. Světe div se, ono to opravdu fungovalo.

Jak gumičky na jigovou hlavičku navazovat?

Jednoduše tak, že k háčku od jigové hlavičky nejprve přiložíme několik gumiček o různých barvách, fantazii se meze nekladou. A poté začneme tyto gumičky omotávat a tvořit tak tělíčko naší nástrahy. Nejedná se o žádnou složitost, spíš to chce trochu citu pro barvy.

Zastřihávat konce gumiček nebo ne?

Z počátku jsem měl strach, že mi ryby budou tahat jen za gumičky a já je netrefím háčkem, některé navázané gumičky na jigovkách jsem nechal dlouhé klidně nějakých patnáct centimetrů, později jsem zjistil, že čím delší jsem nechal gumičky, které pak ve vodě krásně vláli a lákali dravce, tím více jsem měl záběrů.

Když nad výtvorem strávíte nějaký čas

Níže v obrazcích můžete vidět výsledky mého počínání. Začal jsem od co možná nejjednodušší nástrahy z gumiček a nyní už vyrábím různé variace nástrah z gumiček, které jsou velmi úspěšné. Přikládám obrázek s nástrahou o křiklavé růžovočervené barvě, na kterou mi to skvěle jde i v našich končinách. Tuto nástrahu tvořím tím způsobem, že opět přikládám gumičky k jigové hlavičce na lepidlo. Jakmile mi gumičky na lepidle, které je kousek pod jigovou hlavičkou zaschnou, tak to následně ještě celé stáhnu jednou gumičkou zevnitř. Vznikne taková nadýchaná a velmi atraktivní nástraha pro dravce.

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Vláčecí nástraha z gumiček

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář