Inzerovat zde
Inzerovat zde

Ultimate Fishing Simulator

08. 03. 2021
Protože o rybářské simulátory je ve světě překvapivě stále větší zájem, objevují se i dokonale propracované a realitu místy až překonávající rybářské simulace, které možná lze označit s určitou mírou nadsázky za počítačové hry, ale které dokáží zaujmout zkušené rybáře stejně jako toho, kdo prut v ruce v životě nedržel a má rád výzvy.

Protože o rybářské simulátory je ve světě překvapivě stále větší zájem, objevují se i dokonale propracované a realitu místy až překonávající rybářské simulace, které možná lze označit s určitou mírou nadsázky za počítačové hry, ale které dokáží zaujmout zkušené rybáře stejně jako toho, kdo prut v ruce v životě nedržel a má rád výzvy. Klobouk dolů před širokou paletou možností a dokonalým grafickým zpracováním i dodržením platnosti reálných fyzikálních zákonů. Každopádně Ultimate Fishing Simulator si zaslouží trochu vaší pozornosti...

Rybářská chata jako výchozí bod

Kdo by nechtěl zahájit svou výpravu na ryby v prostředí parádní rybářské chaty, kde vlastně budete v simulátoru začínat. V poklidu se rozhodnete, kam tedy vlastně vyrazíte. Můžete se vydat do vyhlášených rybářských rájů po celém světě, například navštívit romantická jezera v podhůří Skalistých hor, zajet si virtuálně na Bajkal, do Panamy nebo zkusit lovit na moři s člunu mečouny a žraloky. Popřípadě se vydat do klasických lokací v podobě rybníků, přehrad a říček zas kapry, štikami, sumci, pstruhy...kdepak, vyjmenování všech lokalit a rybích druhů by zabralo moc místa a konečně - vyzkoušejte si to sami. Takže máte rybářskou chatu jako výchozí bod a stěny si postupně můžete vyzdobit podle svého náčiním nebo preparovanými úlovky. Virtuálně ulovené ryby můžete také v rámci "Chyť a pusť" vracet do vody (získáte odměnu ve formě bonusů) nebo své úlovky zpeněžit (a za utržené peníze si pořídit třeba lepší vybavení nebo motorový člun, jak je libo...). Už vás to začíná lákat? A to jste ještě ani nesestavili prut...:-)

Jakou techniku lovu zvolit?

Záleží samozřejmě na tom, jakou rybařinu preferujete, stejně vám to ale nedá a vyzkoušíte je nejspíš všechny, nepotřebujete tady žádnou povolenku ani členství v Rybářském svazu. Ovšem znalosti o rybách a jejich lovu se vám určitě hodí, nebudete muset tak často nahlížet do průvodce a rádce (který je tu pro ty, kdo s rybařením nemají moc velké zkušenosti nebo se vydají za rybami, které u nás nenajdeme). Jistě, nemůžete začít hned těmi NEJ revíry, musíte se vypracovat, ale i ty první dostupné lokace jsou lákavé a dobře "zarybněné". Tak co si zvolíte? K dispozici je lov na plavanou, na položenou, přívlač na mnoho způsobů (včetně té z lodi), lov na umělé mušky (včetně použití dvouručních lososových prutů!), nechybí ani lov "na dírkách". Z nástrah můžete zvolit pochopitelně i kolínka, chlebovou střídku, různá těsta, boilies, červy a další oblíbené nástrahy.

S čím se vydáme k virtuální "vodě"...

Začnete tedy nejspíš výběrem vhodného prutu (je jich k dispozici spousta s detailně specifikovanými vlastnostmi), k němu zvolíte vhodný naviják, vlasec nebo šňůru, dále podle potřeby zátěž, splávek, vláčecí nástrahu či mušku, případně běžný háček a živočišnou nebo rostlinnou nástrahu. Nechybí možnost použití vidliček, příposlechu, čihátek a dalších rybářských propriet, u tohohle se dokonale vyřádíte, to vám zaručuji. Bez vhodného náčiní byste se sice asi dočkali záběru i tak, ale šupinatý protivník by vám jen zamával ploutví a zmizel kdovíkde.

Vybavení odpovídá skutečnému rybářskému náčiní a je vytvořeno jako 3D modely v licenci výrobků firmy Sakura, najdete tu jejich pruty, navijáky,vlasce, šňůry i umělé nástrahy, háčky a mnoho dalšího.

O rybách od A do Z

Díky seznamu ulovitelných ryb s jejich vyobrazeními a podrobným popisem se budete ve vodním světě brzo dobře orientovat. Češtinu byste tady sice hledali marně, ale pokud trochu vládnete angličtinou, dozvíte se o mnoha rybích druzích (včetně těch pro nás exotických) spoustu zajímavých a důležitých údajů. Ze světových jazyků si ale můžete jinak zvolit také francouzštinu, němčinu, italštinu, ruštinu, dále je k dispozici i polština, španělština, portugalština, čínština, japonština i turecká verze. Rybáře pochopitelně nejvíc zajímají místa výskytu, vhodná doba k lovu a dosahovaná velikost i hmotnost, najdete tady ale i tipy na vhodné počasí a nástrahy pro lov konkrétních rybích druhů včetně doporučených lokalit.

Něco o každém revíru

Jednotlivé destinace se od sebe výrazně odlišují typem i rozlohou, můžete se kolem nich pohybovat a vybrat si takto místo, které vám připadá nejlepší. Bez obav, místo nebude obsazené. U každého revíru najdete specifikaci, která vám říká, v jaké nadmořské výšce se nachází, jaká je zde průměrná hloubka, rozloha a jaké druhy ryb se tu vyskytují. To vám samozřejmě umožní zvolit odpovídající rybolovnou techniku.

Pohyb a ovládání

V sekci HELP najdete popis ovládání pomocí klávesnice a myši, případně můžete nastavení upravit podle svých představ, aby vám co nejlépe vyhovovalo. Naučíte se nahazovat, vést nástrahu, zaseknout, ovládat motorový člun, prostě všechno,co budete při virtuálním rybolovu potřebovat. Ovládání je velmi intuitivní, jednoduché a brzo ho dostanete "do ruky".

Je možní lovit v režimu reality nebo použít zobrazení, při němž lze sledovat dění kolem vaší nástrahy pod vodou, což je velice zajímavé. Prostě podvodní kamera! Po záseku dostanete i informace o síle a odporu zaseknuté ryby, což umožní přizpůsobit postup zdolávání, nastavení a regulaci brzdy, prostě obtížnost si zvolíte podle svého.

Můžete lovit i s přáteli

Režim "multiplayer" umožní rybařit i s kamarády (buď se domluvíte s kamarádem,nebo po připojení na internet vyhledáte dalšího kolegu, který má zrovna také chuť vyrazit "na ryby"). Potom můžete soutěžit, kdo nachytá víc a větších ryb. Tohle mě tedy moc nezaujalo,ale ta možnost tu je. Jinak internetové připojení nepotřebujete. Zpočátku určitě nezdoláte každou rybu, ale tím se přece správný příznivec Petrova cechu nenechá odradit, brzo si s menšími kousky poradíte vcelku hravě a podeberete je úspěšně. Klíčem k úspěchu je volba vhodné nástrahy a místa, když jste úspěšní, záběry budou stále častější a dočkáte se větších exemplářů.

Kde se dá sehnat

Pořídit si simulátor Ultimate Fishing není složité. Demo pro instalaci na PC si můžete stáhnout zdarma a pokud se rozhodnete pro plnou verzi, najdete ji i s mnoha podrobnostmi například na odkazu, kde si ji stáhnete v plném rozsahu po zadání elektronického klíče. Ještě levněji ji pořídíte na odkazu.

Systémové požadavky

Simulátor funguje na Windows 7, 8, 8.1 a 10, vyžaduje minimálně grafickou kartu NVIDIA GTX 6602GB VRAM) nebo lepší), paměť 4GB RAM a volné místo na pevním disku v objemu 10 GB. Doporučená sestava pro dokonalé vykreslení a běh simulátoru je procesor Core i5, grafická karta NVIDIA GTX 970 4GB VRAM, paměť 8 GB.

Závěrečné hodnocení

Jedná se o skutečně špičkový simulátor, který nabízí spoustu zábavy a mohu ho z vlastní zkušenosti jen doporučit, funguje spolehlivě a určitě stojí za vyzkoušení. Ještě vás to nezlákalo? Tak se podívejte na krátké video, která možná napoví víc, než celé moje povídání.

Připojené obrázky

Připojená videa

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Ultimate Fishing Simulator

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář