Inzerovat zde
Inzerovat zde

Sněhulák z tygřích ořechů

31. 10. 2016
Zajímavý tip na velmi efektivní nástrahu nejen na Kapry.

V létě jsem chodil na jednu nejmenovanou pískovnu, kde si ryby oblíbili tygří ořechy a veliké speciální kukuřice. Na tygří ořechy jsem pravidelně chytal Kapry i přes patnáct kilogramů a z pravidla mi záběry chodily mnohem dříve, než když jsem chytal na boilie. Vzhledem k tomu, že jsem jel k vodě vždy maximálně na dva dny, to byla pro mě vlastně jediná možnost jak se dostat k více rybám, které alespoň za něco stojí. 

Dlouho jsem zkoušel několik variant až jsem došel k úplně té nejefektivnější a varuji je to pro opravdové kutily. Na obrázcích pod článkem můžete vidět postup naprosto jednoznačně za sebou, ale přece jen ho popíšu i v textu, jelikož co je psáno to je dáno a někdo se rád podívá, ale i rád přečte. 

 1. Nejrpve je potřeba si opatřit korkovou zátku, vrtačku a samozřejmě nástrahy v podobě tygřích ořechů či velikých kukuřic. 
 2. Poté si zvolíme dva tygří ořechy, kterou budou zhruba o stejné velikosti. 
 3. Uřízneme si kousek korku, který bude ve stejné délce jako jeden celý tygří ořech. 
 4. Vyvrtáme třetinu u jednoho tygřího ořechu. A třiřtvrtinu u druhého tygřího řechu. 
 5. Zatlačíme korek do jednoho z tygřích ořechů a poté přidáme ten druhý. 
 6. Provlečeme na vlasec, dáme zarážku a máme hotovo. 

Vznikně nám neuvěřitelně efektivní nástraha, kterou zvedne korek mírně nade dno. Sice je s tím nějaká práce, ale stojí to za to. Ve své podstatě pokud bych tento tip nevyzkoušel, přišel bych na pískovně kde jsem chytal o spousty záběrů. To samé jsem zkoušel i s tvrdšími velikými kukuřicemi. Tyto kukuřice se z pravidla nedají koupit v jakémkoliv rybářském obchodě, ve většině případů je označují jako amurové kukuřice a mohu je jedině doporučit. Někteří výrobci je prodávájí ve standartní tvrdosti, já ovšem narazil na ty tvrdší s kterými jsem udělal stejné kouzlo jako je popsáno v několika větách výše a dostavili se úspěchy i od pěkných Amurů. 

Zkoušet je zkrátka potřeba a já doufám, že vás tento zajímavý článek inspiroval k vyzkoušení něčeho netradičního. Třeba i vám to pomůže v četnosti záběrů když to zorvna nebude růžové. 

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Sněhulák z tygřích ořechů

 • Jiří Král před 7 lety

  Pěkný tip. Já tygřákama krmím jen na řece. Vždy na stojáku jsem stím vyhořel. Nic méně toto vypadá, že by mohlo fungovat. Zkusím to ted na zimu.

 • Faljzar před 7 lety

  To je zajímavej tip!

Vložit nový komentář