Inzerovat zde
Inzerovat zde

Rybolov u města Karlskrona

Článek o rybolovu ve Švédsku, konkrétně v oblasti Karlskrona – úlovky, tipy, rady, fotky a videa.

Inzerovat zde

Tento vyhledávaný a často navštěvovaný rybářský revír ve Švédsku je považován za jakýsi královský revír štik, ale chytit zde lze také jiné zajímavé druhy ryb, například lososa. Lovit zde můžete rybářských člunů či kajakaků, které si lze pronajmout na místě pobytu. Ve zdejším okolí najdete spoustu ostrůvků, zátok, mělčin a dalších zajímavých míst pro rybolov. Rybolov z kajaku je zde velmi populární, jelikož v případě, že zajede do některé ze zátok, tak budete chráněny před větrem a navíc nezpůsobíte tolik rozruchu, jako kdybyste do těchto míst přijeli motorovým člunem. Z kajaku zde s oblibou chytají muškaři i příznivci přívlače.

Chytat můžete prakticky po celém pobřeží, které se nachází u známého města Karlskrona. Jedná se o brakickou vodu, která poskytuje výjimečné podmínky hned několika rybím druhům. Najdete zde mělké úseky, zátoky, ale také větší hloubky, kamenité podloží s hranami, chaluhy a útesy. Na dobrá místa pro rybolov tu narazíte snad na každém rohu. Zajímavostí je, že ještě pár let zpět tu byla tato oblast uzavřena pro veřejnost, jelikož tu byl vojenský prostor. To se, ale změnilo a tak zde najdete ještě spoustu neprobádaných ostrůvků a velmi zajímavých míst pro rybolov, kde se mohou skrývat trofejní ryby.

Míra štiky je zde padesát až pětasedmdesát centimetrů a za jeden den si smí jeden rybář ponechat jednu štiku a to pouze pro konzumaci v místě pobytu. Pokud sem budete chtít vyrazit pro rybí maso, tak zde nebudete vítáni. Losos má míru šedesát centimetrů a jeho lov je povolen od prvního ledna až do patnáctého září. Na zdejším pobřeží nebudete potřebovat povolenku k rybolovu.

Pokud budete chtít vyrazit na mořské pstruhy, stačí sednout do auta a za dvacet minut jste u řeky jménem Lyckebyan, ve které právě krásní mořští pstruzi táhnou. Zde je lov těchto krasavců povolen od prvního března až do třicátého září. Za jeden den si můžete ponechat maximálně dva pstruhy a to v minimální míře padesáti centimetrů. Povolenky pro rybolov vám zajistí v místě, kde se ubytujete.

Rybí druhy, které zde můžete ulovit

Losos, jehož rekord je zde dvacet šest kilogramů, mořský pstruh, jehož zdejší rekord je jedenáct kilogramů, štika, jejíž rekord je patnáct kilogramů a okoun, jehož rekord jsou dva kilogramy. Chytit zde lze opravdu pěkně a trofejní ryby a tak každý rybář musí být vždy připraven na souboj s trofejní rybou a nic ve své přípravě nesmí podcenit.

Zdejší rybářská sezóna

 • Štika se zde nejčastěji loví v období května, června, září a října 
 • Okoun je nejaktivnější v červenci, srpnu a září 
 • Mořský pstruh se pravidelně loví v březnu, dubnu, květnu, srpnu a září
 • Lososa tu máte možnost ulovit v dubnu, květnu, červnu a srpnu.

Vybavení pro rybolov

Přívlač

 • Pro lov štik a mořských pstruhů budete potřebovat přívlačový prut o délce 2,75 metru s gramáží 20 až 50 gramů a vlasec o průměru 0,24 až 0,30 mm. Mezi úspěšné nástrahy patří twistery, wobblery, plandavky. 
 • Pro lov okounů budete potřebovat prut o délce 2,1 až 2,75 metru s gramáží 5 až 25 gramů a vlascem o průměru 0,18 až 0,22 mm. Mezi úspěšné nástrahy patří menší twistery, plandavky a rotačky.

Muškaření

 • Pro lov štik a mořských pstruhů budete potřebovat muškařský prut o délce 9 až 10 stop, 8 až 9 AFTMA, doporučujeme plovoucí nebo intermediální šňůru a návazec o průměru 0,25 až 0,35 mm. Mezi nejúspěšnější nástrahy patří streamery a povrchové mouchy.

Další služby pro rybáře

Na místě můžete zakoupit rybářské potřeby nebo si pronajmout lodě s GPS a motorem o výkonu 10 až 40HP. Zároveň je zde také půjčovna rybářských kajaků, rybářští průvodci, kteří vám poradí s přívlačí, lovem na mouchu i lovem lososů.

Ubytování

Ve městě Karlskrona najdete několik ubytovacích zařízení pro rybáře. Na rybáře jsou zde připraveni, jelikož sem jezdí velmi často. Ubytovat se můžete v chatkách, domcích, ale i v rybářských hotelech.

Doprava

Nejvhodnější je sem dojet trajektem. Ve své podstatě pojedete z Prahy do Německa a to konkrétně do Rostocku a odtud trajektem do švédského Trelleborgu. Cesta trajektem bude trvat přibližně šest hodin, jakmile se vylodíte, tak už rovnou můžete vyrazit do města Karlskrona.

Dopravit se sem samozřejmě můžete i letecky, ale to považuji za dražší možnost. Nehledě na to, že byste pravděpodobně byli nucení si na letišti navíc zapůjčit automobil.

Mimo rybářské aktivity

Vyrazit zde můžete do námořního muzea, restaurací, kde můžete ochutnat místní pochoutky, regionálního muzea Blekinge. Pro vášnivé turisty mohu doporučit návštěvu megalitického naleziště Ales Stenar, které se nachází u města Ystad.

Ceny

 • Týdenní pronájem domku pro šest osob, včetně zapůjčení ložního prádla, dvou lodí s motory od 25 do 40HP vás vyjde v průměru na 60 000Kč
 • Chata pro dvě až tři osoby zde vychází v průměru na 15 000Kč na týden 
 • Příplatek za osobu vychází zhruba na 4000Kč na týden - Zapůjčení ložního prádla vychází na 400Kč na osobu 
 • Pronájem lodě s GPS a 25HP motorem stojí 15 000Kč na týden 
 • Pronájem lodě s GPS a 50HP motorem stojí 17 000Kč na týden 
 • Pronájem rybářského kajaku vychází za 5000Kč na týden 
 • Rybářský průvodce s vlastní lodí a občerstvením vás vyjde na 12 000Kč na osm hodin 
 • Rybářský průvodce bez lodě, ale na lodi klienta vás vyjde na 7 000Kč na šest hodin 
 • Závěrečný úklid většinou stojí 800SEK

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Rybolov u města Karlskrona

 • Pavel Picka před 3 lety

  Článek super.

 • Pavel Picka před 3 lety

  Která ck nabízí rybolov včetně ubytování a pronájem lodí v okolí Karlskrony?

Vložit nový komentář