Inzerovat zde
Inzerovat zde

Rybolov Riba Roja a Mequinenza ve Španělsku

Informace o rybolovu na přehradě Riba Roja a Mequinenza ve Španělsku - úlovky, tipy, rady fotky a videa.

Inzerovat zde

Rybolov

Sumci se zde začínají lovit již začátkem března, potom v období května je to slabší z důvodu tření. Navíc sezóna na jaře může být dost ovlivněna teplotou vody v přehradě. Ideální období pro lov sumců je tedy během července a srpna. Zejména v srpnu a září jsou zde loveny největší ryby tohoto druhu. Pokud to počasí dovolí, můžete se pokusit lovit sumce i v září a říjnu. Nejčastěji se chytá na přívlač, případně na bójku s nástražní rybou, kterou je ve většině případů menší kapr.

Ulovit zde můžete také pěkné candáty a to pomocí přívlače, ti jsou aktivní defacto po celý rok, nejlépe ovšem berou od února až do listopadu.
Jsou zde také okounci černí, kteří vám zaberou na umělou mušku a přívlač, ty můžete ulovit od března do října.
Téměř po celý rok se zde loví kapři i bílá ryba, chytat můžete na položenou, ale také na plavanou.
Chytat můžete ze břehu, z loďky či hausbótu. Pokud chcete odvézt motorovou loď z přehrady Ribaroja na přehradu Mequinenza bude vás to stát zhruba dvacet Euro. Na horní přehradě Mequienza je více candátů, okonků a sumci tu lépe reagují na vábničku.

Ubytování

Ubytovat se můžete například v hausbótu většinou o délce 9 až 11 metrů, který je koncipován pro 4 až 8 osob. Hausbóty většinou kotví v dolním úseku přehrady Riba Roja, je možný s nimi jezdit po celé přehradě až na Mequinenzu.

Loď dokáže řídit téměř každý, není na tom nic složitého, navíc dostanete mapu, kde jsou vyznačena kotviště, polohy bójí a místa, kde je možné dočerpat pitnou vodu.

Každá loď se skládá z vybavené kuchyně, obýváku, ložnice, záchodu, sprchy. Všechny hausbóty zároveň mají v rohu obývák rozložitelné dvojlůžko a přistýlku a dále jednu třílůžkovou ložnici. Hausbóty jsou rovněž vybaveny nezbytným echolotem, rádiem, ručníky a ložním prádlem. Chytat ryby z hausbótu můžete z přídě a zádě lodi. Každý hausbót má zároveň k dispozici loď s vesly o délce 4,5 metru.

Doprava

Na přehrady Riba Roja a Mequinenza můžete dojet automobilem i vlakem. Pokud neradi trávíte čas na cestách, můžete sem i letět, tedy přesněji řečeno letět do Barcelony a odtud si objednat dovoz až na místo určení. Zaparkovat své auto můžete zdarma u kotviště hausbótu jménem Badia Tucana.

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Rybolov Riba Roja a Mequinenza ve Španělsku

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář