Inzerovat zde
Inzerovat zde

Rybolov Kanárské ostrovy ve Španělsku

Informace o rybolovu na Kanárských ostrovech ve Španělsku - úlovky, tipy, rady fotky a videa.

Inzerovat zde

Rybolov

Pokud se vydáte na rybolov do těchto úžasných končin, budete si muset domluvit rybářského průvodce. Zdejší průvodci jsou profesionálové s perfektní výbavou a tak na vás už bude jen užívat si krásu nádherného rybolovu. Lodě zde mývají z pravidla 8 až 14 metrů a jsou osazeny jedním nebo dvěma velikými motory. V lodích většinou bývá kajuta, kuchyň, záchod a posádka se skládá z kapitána, průvodce a lodníka. Na jednu loď většinou kapitán příjme čtyři až šest rybářů, ideální stav je ovšem tři až čtyři rybáři. S sebou si nemusíte nic brát, jelikož je zde k dispozici veškerá výbava pro rybaření.

Nejčastěji zde budete lovit přívlačí, nebo trollingem, kdy je loď v pohybu a za ní se vláčí povrchové nástrahy, umělé chobotnice, woblery či plandavky. Většinou se za lodí vláčí čtyři až v maximu dvanáct nástrah. Jedná se o náročnou disciplínu a tak je nutné, aby spolupracovala celá posádka. Zároveň rybáři, kteří sem vyrazí, už by měli mít také nějakou tu zkušenost a pokud ji máte tak není problém vyrazit na veliké druhy ryb, mezi které patří například tuňáci, mečouni, žraloci, wahoo nebo barakudy.

Nejjednodušším způsobem rybolovu je lov na přírodní nástrahy, tedy například na části nebo celé nástražní ryby. Tyto nástrahy se spustí společně se závažím ke dnu a potom se s nimi pracuje podobně jako například s pilkrem. Tímto způsobem lze chytat ryby pravidelněji, ale jejich velikost nemusí být nijak valná. Nic méně se jedná o velmi zábavnou disciplínu a chytit můžete například rejnoky, žraloky, mořské úhoře, murény, mořské okouny či sierry.

Ve zdejším okolí se chytají ryby po celý rok, na trofejní ryby zpravidla narazíte většinou od května až do července. Na podzim a v zimě se chytá ve větších hloubkách právě na přírodní nástrahy.

Je tu spousta turistických center, kde jsou organizovány vyjížďky, většinou pro turisty, kteří se pokouší také chytit nějakou tu rybu. Pro aktivní rybáře je lepší, pokud si najmou celou loď společně s kapitánem a budou mít uzavřenou společnost, můžete se tak soustředit primárně na rybolov a trofejní úlovky.

Ubytování

Ubytovat se můžete v nějakém z hotelů, kde je možné se také stravovat nebo si uvařit. Zároveň je možné si pronajmout domek či vilku, která je o něco dále od turistického centra.

Doprava

Letecky z hlavního města Praha nebo také z Brna či Ostravy až na ostrov jménem Gran Canaria. Potom do hotelu se musíte dopravit pomocí taxíku nebo autobusu. Je možné si také zapůjčit auto přímo na letišti.

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Rybolov Kanárské ostrovy ve Španělsku

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář