Inzerovat zde
Inzerovat zde

Pečivo a gumové kroužky na pelety

21. 09. 2017
Nastražení rohlíku či chleba do gumového kroužku doslova miluji a nejsem sám. Tato věc je totiž velmi úspěšná při lovu kaprů i amurů.

Každý kdo chytá na feeder a už se setkal s gumovými kroužky, které standardně slouží k umístění pelety pod háček, určitě ví, že se jedná o velmi dobrou pomůcku v případě, že zrovna u sebe nemáme návazec s vlasovou metodou.  Díky gumovému kroužku totiž jednoduše můžeme během několika vteřin chytat na peletu, aniž bychom museli měnit návazec.  Nic méně nebyl bych to já, abych gumové kroužky nevyzkoušel i k jiným účelům nežli k lovu na pelety. V tomto článku bych vám tedy chtěl podat jeden zajímavý tip, který vám jistě přinese úlovky.

Pelety

Jak už jsem zmiňoval, tak gumový kroužek se používá především pro umístění pelety. Pozitivem je například to, že do gumového kroužku, můžete umístit peletu, která nemá dírku a ve vodě se tak mnohem pomaleji rozpouští. K roztažení gumového kroužku můžete využít své ruce nebo speciální roztahovač, který vám to velmi usnadní, jak vypadá, najdete níže pod článkem a zakoupit ho můžete aktuálně v téměř každé rybářské prodejně.

Rohlík či chleba

Nastražení rohlíku či chleba do gumového kroužku doslova miluji a nejsem sám. Tato věc je totiž velmi úspěšná při lovu kaprů i amurů. V dnešní době lze zakoupit i větší průměry kroužků a tak lze do tohoto kroužku vměstnat veliký kus chleba či rohlíku. Tak můžeme jednoduše chytat i z hladiny. Tím, že je hrot háčku volný a není zapíchnutý přímo uvnitř rohlíku či chlebu, často dochází k tomu, že lze proměnit každý záběr. A proč vlastně považuji gumový kroužek v kombinaci s pečivem za lepší volbu, než kus rohlíku nebo chleba, který je napíchnutý rovnou na háčku? Jednoduše proto, že pokud vložíme kus pečiva do kroužku, tak kroužek právě pečivo neustále mačká, když se jeho objem zmenšuje. A tak i když nám kousky nástrahy (rohlíku, chleba) upadávají, tak úměrně tomu se smršťuje i kroužek, proto lze takto umístěnou nástrahu jen velmi těžko strhnout. Často jsem se při lovu na pečivo pouze s háčkem setkával s tím, že mi nástrahu jednoduše setřepaly svými nájezdy plotice a cejni. Kapr nebo amur se k této nástraze bohužel vůbec nedostal. Jakmile jsem začal používat gumové kroužky, tak byla úspěšnost mnohem větší a hlavně jsem měl jistotu toho, že mi nastražený rohlík v kroužku nespadne hned po náhozu nebo prvním nájezdu bílých ryb.

A pokud nejste fanouškem rybolovu z hladiny, tak to absolutně nevadí, jelikož zejména v letních, ale i jarních měsících je velmi úspěšnou nástrahou chleba nebo rohlík zmačkaný do menšího kroužku. Tato nástraha totiž krásně vzlíná nade dnem a velmi často a velmi dobře láká kapry. Častokrát jsem chytal například na masné červy, či kukuřici a halibut pelety, ale neustále mě trápili cejni. Potom jsem použil rohlík či chleba v kroužku, který se vznášel nade dnem a najednou přišel záběr od kapra. Náhoda? Neřekl bych, opravdu to v mnohých případech funguje.

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Pečivo a gumové kroužky na pelety

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář