Inzerovat zde
Inzerovat zde

Mořský rybolov na Islandu

Informace o mořském rybolovu na Islandu - úlovky, tipy, rady fotky a videa.

Inzerovat zde

Jaké ryby zde lze ulovit

Zaměřit se zde můžete především na lov tresek obecných a jednoskvrnnných, mimo nich můžete ulovit také vlkouše či platýsa. Ulovit zde lze také okouníky, mníkovce, tresky tmavé, ďase a halibuty v pěkných velikostech. Na Islandu není sportovní rybolov ještě tolik zažitý, ale těší se čím dál větší oblibě. Ulovit se zde dají tresky okolo 25 kilogramů a halibuti okolo 150 kilogramů, což jsou zkrátka už nádherné ryby.

Zdejší okolí není vůbec jednoduché pro rybolov, jednak z toho důvodu, že zde loví spousta místních rybářů pomocí silných šňur, o které své montáže můžete jednoduše utrhnout a za druhé také z toho důvodu, že je to tu zatím velmi neprobádané a tak ani sami sportovní rybáři, neví, do čeho vlastně jdou. Pokud jste tedy ti praví šílenci, kteří chtějí objevovat něco nového, tak na Islandu rozhodně máte velikou šanci.

Jakým způsobem se zde loví

Nejčastěji klasicky pomocí pilkru a pikrování, pokud bude příznivější počasí, můžete si zde také zavláčet. Z pravidla se loví na hloubkách od třiceti do stotřiceti metrů. Na zajímavá místa pro rybolov narazíte téměř kdekoliv, můžete vyzkoušet rybolov ve fjordu nebo také při příznivém počasí vyrazit rovnou na otevřené moře.

Lodě

Většinou tu narazíte na velmi dobré a veliké lodě. Z pravidla mývají sedm metrů a jsou široké necelé tři metry, navíc mají kabinu s topením, echolot s GPS, vysílačku, satelitní bezpečností systém, držáky na pruty, specializované boxy na úlovky a dobré motory s výkonem 130HP. Na Islandu musíte mít mezinárodní oprávnění k řízení malého plavidla, ale zdali řidič lodě je držitelem tohoto průkazu tu nikdo nekontroluje. Majitelé vám zde většinou dopodrobna vysvětlí jakým způsobem loď ovládat, i když na tom není nic složitého. Zároveň je zde havarijní pojištění lodě s nulovou spoluúčastí, které je již zahrnuto v ceně pronájmu lodě.

Zdejší předpisy

Na Islandu je rybolov zdrojem obživy a tak pouštění ryb nazpět je zde považováno za nepřístupné a zároveň jako neúcta k živému tvoru. Všechny ryby, které dosahují délky padesáti centimetrů, tak musí být ihned po ulovení usmrceny a následně uloženy do boxů. Pokud chytnete menší rybu, která je v dobré kondici, tak ji pochopitelně pustit můžete. Ryby se vždy odevzdávají v přístavu a to od 9 do 11 hodin dopoledne. Pro okamžitou spotřebu v místě pobytu si můžete samozřejmě ryby ponechat. A pokud si budete chtít dovést nějaké rybí filety domů, budete muset zaplatit za převoz 160 Euro /20kg.

Ubytování

Stravovat se můžete z vlastních zdrojů nebo zajít do nějaké ze zdejších restaurací. Většina ubytovacích zařízení je tu moderně vybaveno a tak zde najdete vybavenou kuchyň, obývák, sprchu, záchod a ložnice. Většinou je také zapůjčení lůžkovin a závěrečný úklid zahrnut v ceně.

Doprava

Dopravit se sem můžete letecky a to směrem na severozápad Islandu, konkrétně do Isafjorduru s přestupem v Reykjavíku.

V ceně je přeprava vašich zapsaných zavazadel s hmotností 40 kg na jednu osobu. Příruční zavazadlo může mít v maximu osm až deset kilogramů. Jedná se o lety z Berlína, Mnichova či Frankfurtu. Pokud poletíte z Prahy přes Frankfurt, Berlín, Mnichod či Kodaň, potom vaše zapsané zavazadlo může mít hmotnost maximálně dvacet tři kilogramů a příruční zavazadlo opět osm až deset kilogramů.

Z letiště se můžete na místo určení dopravit autobusem nebo si zde zapůjčit automobil a to přímo na letišti v Reykjavíku nebo Isafjordu.

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Mořský rybolov na Islandu

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář