Inzerovat zde
Inzerovat zde

Kaprové revíry ve Francii

V tomto článku se dozvíte informace o několika kaprových revírech ve Francii, které rádi navštěvují rybáři z celé Evropy.

Inzerovat zde

Rybolov na Lac de Sain Cassein

Na jihu Francie, poblíž města Cannes se rozprostírá legendami opřené jezero Lac de Saint Cassein, které je každoročním cílem několika skupinek kaprařů a tak se musí počítat s tím, že je tento rybářský revír pod docela velikým rybářským tlakem, nic méně i přes to, že je natolik populární to neznamená, že se jedná o vodu, kam byste nechtěli vyrazit. Jedním z důvodů, který by vás měl i přes negativní fakt rybářského tlaku přesvědčit k tomu, abyste toto místo navštívili, je krása tohoto jezera a druhým faktem je to, že je zde možné chytit gigantického kapra přesahujícího magickou hranici třiceti kilogramů. Poslední roky se zde také úspěšně loví sumci přes dva metry délky a to jak úmyslně, tak i neúmyslně při lovu kaprů. Věřte mi, že když zapřáhnete takový vlak na kaprový prut, tak máte na několik hodin o zábavu postaráno. Jezero obsahuje celkem tři ramena - severní, západní a jižní a každé z nich je svým způsobem originální a specifické.

Jaká jsou zde pravidla

  • Lovit se tu může celkem na čtyři pruty
  • Je možné používat k rybolovu loď, ale zároveň je nutné dodržovat určitá pravidla, která jsou s použitím lodě spojena. Tyto pravidla vyčtete v přiloženém prospektu, který obdržíte společně s povolenkou.
  • Je zde zakázáno používání otevřeného ohně 
  • Zakázáno sakování ryb
  • Zakázáno zavážení nástrah
  • A je nutné dodržovat pořádek na našem rybářském místě

Povolenku k rybolovu na tomto nádherném jezeru, pořídíte ve zdejší restauraci, která se nachází na jižním ramenu. Zajímavostí je i to, že koupit tuto rybářskou povolenku můžete v oční optice v Les Chaumettes, což je kousek od tohoto jezera. Cena za rybářskou povolenku na rok je 2000 Kč.

V létě je tu spousta turistů a tak kromě rybářského tlaku se v okolí musí počítat i s turistickým tlakem. Nic méně vyrazit sem pochopitelně nemusíte jen v létě, na tomto jezeru lze totiž chytat celoročně, díky své poloze poskytuje vždy dobré podmínky pro rybolov a tak zde mohou kapraři vyzkoušet v různých měsících své schopnosti a dovednosti.

Poloha jezera na GPS: 43°34´59.55" / 6°48´8.61"

Rybolov na Lac De Curton - Rainbow Lake

Toto jezero najdeme asi padesát kilometrů pod centrem města Bordeaux, konkrétně kousek od městečka jménem Hostens nacházejícím se v jižní Francii. Celková vzdálenost na toto jezera od Česka je dva tisíce kilometrů. Jezero Rainbow má padesát jedna hektarů a zajímavostí je, že se jedná o vytěžený grafitový důl, ve kterém se dnes nachází nádherní kapři. Překvapí vás zdejší členitost jezera a zejména veliké množství malých i velkých ostrůvků. Stejně tak je tady velmi členité dno s různými hloubkami, ta největší naměřená je zde osm metrů.  Zdejší dno je tedy jednak velmi členité a také zde najdete spoustu přírodních překážek, mezi které patří například vodní vegetace, potopené stromy a keře u kterých se pochopitelně skrývají také trofejní kapři. Negativním faktem tu je to, že je zde spousta přirozené potravy a tak tu rybolov není vůbec jednoduchou záležitostí. Spousta rybářů říká, že se jedná o velmi těžko chytatelnou vodu, na které lze vyzkoušet vaše načerpané zkušenosti z kaprařiny do sytosti. Někdy se tu můžete velmi trápit a jindy si naopak skvěle zachytat, zkrátka je to také o počasí a dá se říct, že je to tu velmi nevyzpytatelné.

Toto soukromé jezero poskytuje celkem jednadvacet komfortně nachystaných rybářských míst. Striktně se tu dodržuje správné zacházení s ulovenou rybou. Ke všem rybářským místům se pohodlně dostanete automobilem, abyste nemuseli nosit daleko svojí širokou rybářskou výbavu. Se správcem se lze domluvit prakticky na čemkoliv, funguje tu také zásobování potravinami. Servis je tu ze strany majitelů na opravdu vysoké úrovni, navíc vás dozajista potěší to, že tu najdete také suché záchody, sprchy a menší bar.

Jsou tu všechny velikosti kaprů, od menších až po třiceti kilové mohykány. Cena za týdenní povolenku je přibližně dvě stě Eur.

Poloha jezera na GPS: 44°28´31.21" / 0°35´33.70"

Rybolov na Lac De Madiine

Toto jezero je na světě od roku 1965 a je řazeno mezi přírodní rezervace. Najdeme ho přibližně čtyřicet kilometrů od známého města Nancy a Metz. Celková rozloha jezera je ohromných 1100 hektarů, jeho délka je v maximu ovšem pět kilometrů a šířka dva a půl kilometrů. Toto jezero obsahuje dva nádherné ostrovy z jednoho lze chytat nonstop a z druhého, je veliká přírodní rezervace, kde je rybolov zakázaný. Jsou zde vyhrazena místa pro rybolov ve dne a v noci, jedná se o takzvané denní a noční zóny. Koncipováno je tu to tímto způsobem z toho důvodu, že celé jezero patří do přírodní rezervace. Přesouvat se pořád dokola ovšem nemusíte, jelikož na místech v noční zóně lze chytat nonstop. Jsou tu taktéž vyhrazena místa, kde je možné postavit bivak a naopak místa, kde ne. Zavážení je zde povoleno avšak v maximu do vzdálenosti dvou set metrů od břehu.

Poloha jezera na GPS: 48.9167592N, 5.7494703E

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Kaprové revíry ve Francii

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář