Inzerovat zde
Inzerovat zde

Hrubší styl lovu s heavy feedery

29. 10. 2015
Tento článek je především pro milovníky hrubšího stylu lovu na feeder.

Už s dědem jsem chodíval na rybník plný překážek a potopených stromů. Je to jeden z mála revírů, který zůstal nepoznamenán moderní dobou a také jeden z mála revíru na kterém je minimální rybářský tlak. Asi z toho důvodu, že chytit zde rybu vyžaduje velikou znalost revíru a dávku štěstí vzhledem k překážkám ve vodě.

Na tuto vodu vyrážím zejména v letních měsících s heavy feedery a vždy podniknu více než jednodenní návštěvu s vidinou ulovení většího kapra nebo amura. Moje vybrané místo je blízko potopeného stromu a zasazených kůlů ve vodě po celé délce vodní nádrže.

V obsahu níže bych vám chtěl popsat strategii lovu a krmení u překážek a začnu rovnou od samotného příjezdu k vodě a krmení.

Z domu mám nachystanou kukuřici a halibut pelety. Pokud jedu více než na jeden den k vodě, nachystám si krmítkovou směs s příměsí rozmočených pelet a halibutových mouček. Na větší ryby se mi tato varianta osvědčila nejvíce.

Teď přejdu k samotnému zakrmování a lovu. V několika prvních vycházkách na tomto revíru jsem nezastavil pár ryb, které mi vjeli rovnou do kůlů a potopených stromů. Důvodem bylo, že jsem krmil a chytal asi pět metrů od kůlů a větší ryby jsem neměl šanci otočit a zdolat. V dalších vycházkách už mě napadlo, že krmit budu patnáct metrů od kůlů a tam budu také chytat. Problém byl ovšem, že mi za celé dva dny přišel pouze jeden záběr a to není zrovna můj šálek kávy. Musel jsem tedy vymyslet kde krmit, abych byl rybu schopný otočit a zdolat, ale abych zároveň docílil více záběrů, jelikož ryby se zdržovali ve větší blízkosti překážek.

Jednoho dne jsem tedy zkusil utvořit pás krmení přímo od kůlů až deset metrů na volnou vodu a rozhodl jsem se chytat na hranici krmného místa. Jeden prut jsem házel asi metr za krmné místo a druhý prut deset metrů od krmného místa. Po necelých dvou hodinách po zakrmení to konečně začalo chodit. Levý feeder, který jsem házel blíže ke krmnému místu byl neustále zaměstnaný a já se neuvěřitelné bavil. Snad každých patnáct minut jsem vytáhl kapra od 50 do 60cm. Žádní velikání, ale i na heavy feeder jsou to krásné ryby. Pravý prut, který byl deset metrů od krmného místa zůstal bez pohybu až do deváté hodiny večerní, kdy se rozfrčel baitrunner. Po dvaceti minutovém zdolávání jsem podebral krásného šupináče o velikosti 71cm.

Byl jsem šťastný, že jsem konečně našel alternativu jak chytat na vodě plné překážek. Abych ovšem výše popsanou strategii lovu potvrdil, rozhodl jsem se ji vyzkoušet i na jiných dalších vodách. Téměř ve většině případů můj krmný pás skvěle fungoval. Ryby z překážek vyjížděli až na samotnou hranici krmného pásu, kde mi také přicházeli záběry. Na druhý prut, který byl dále od krmného místa bylo méně záběrů, ale na druhou stranu to vždy vynahradila velikost ryby. Můj největší kapr chycený na prut vzdálenější od krmného místa měřil 76cm.

Hrubší styl lovu na feeder má své nezaměnitelné kouzlo a všem ho vřele doporučuji. Třeba až se někdy ocitnete na vodě s překážkami si vzpomenete na můj tip na krmný pás a vyzkoušíte ho také. Přeji spoustu skvělých zážitků u vody.

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Hrubší styl lovu s heavy feedery

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář