Inzerovat zde
Inzerovat zde

Co nejméně nápadná prezentace

02. 11. 2015
Průvodce tím jak vyzrát na opatrné ryby. Popis toho co je potřeba pro neviditelnou sestavu pod vodou.

Inzerovat zde

Jsou chvíle u vody kdy opravdu musíte dbát na sebemenší detail, který se může odrazit v celkovém výsledku. Někdy je nezbytně důležité udělat všechno pro to, aby naše montáž byla co nejméně viditelná, aby ryby nepřejížděly přes náš vlasec a nám se tak dostavily úspěchy. Někdy proste nestačí přijít k vodě, naházet do krmného místa pár kuliček a poté nahodit montáž s oblíbenou nástrahou. V tomto článku si probereme postup jakým způsobem můžeme co nejlépe prezentovat montáž, tak aby byla pro kapry téměř neviditelná.

  1. Zadní záteže jsou velmi populární především v zahraničí. U nás je používá stále docela malé množství rybářů, mohu ovšem potvrdit, že mají svůj efekt a určitě vám při lovu opatrných ryb pomohou. Jakmile nahodíte, stačí vám jednoduše umístit olovo nad špičku vašeho prutu a posunout jej dolů po vlasci. Tím zajistíte, že vlasec až k celé vaší sestavě bude ležet na dně a nebude tak obtěžovat projíždějicí ryby. 
  2. Létající zadní zátěže jsou také velmi úspěšnou metodou. Zátěž stačí umístit nad vaší montáž a návazcový materiál. Pracuje na stejném principu jako klasická zadní montáž s tím rozdílem, že se nemusíte každý nához starat o připojení montáže za špičku.
  3. Rig putty aneb ideální pomůcka, pokud chcete návazec přišpendlit ke dnu. Jedná se o plastické olovo vysoké kvality se kterým se velmi dobře nahazuje a snadno pracuje i za velmi chladného počasí. Výhodou je také, že dobře drží i při velmi silových náhozech.
  4. Fluorcarbon jako kmenový vlasec. A to z důvodu, že je těžší než klasický vlasec a také, že je pod vodou téměř neviditelný. Pokud koupíte kvalitní flour carbon můžete mít také výhodu v tom, že se tolik neodře a vydrží i lov v kamenitých a překážkových revírech. 

Výše popsané body vám mohou přinést velmi dobré výsledky a to především v případě, že jsou ryby opatrné. Na některých revírech bez použití těchto čtyř bodů jsem se ani nedostal k lepším rybám, jsem o této strategii přesvědčen a mohu jí jednoznačně doporučit, jelikož funguje. 

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Co nejméně nápadná prezentace

  • Korálek před 6 lety

    Používám návazce z fluorcarbonu, jsou nej. žádná pletenka, monofil. jedině fluorcarbon.

Vložit nový komentář