Inzerovat zde
Inzerovat zde

Co nejméně nápadná prezentace

02. 11. 2015
Průvodce tím jak vyzrát na opatrné ryby. Popis toho co je potřeba pro neviditelnou sestavu pod vodou.

Jsou chvíle u vody kdy opravdu musíte dbát na sebemenší detail, který se může odrazit v celkovém výsledku. Někdy je nezbytně důležité udělat všechno pro to, aby naše montáž byla co nejméně viditelná, aby ryby nepřejížděly přes náš vlasec a nám se tak dostavily úspěchy. Někdy proste nestačí přijít k vodě, naházet do krmného místa pár kuliček a poté nahodit montáž s oblíbenou nástrahou. V tomto článku si probereme postup jakým způsobem můžeme co nejlépe prezentovat montáž, tak aby byla pro kapry téměř neviditelná.

  1. Zadní záteže jsou velmi populární především v zahraničí. U nás je používá stále docela malé množství rybářů, mohu ovšem potvrdit, že mají svůj efekt a určitě vám při lovu opatrných ryb pomohou. Jakmile nahodíte, stačí vám jednoduše umístit olovo nad špičku vašeho prutu a posunout jej dolů po vlasci. Tím zajistíte, že vlasec až k celé vaší sestavě bude ležet na dně a nebude tak obtěžovat projíždějicí ryby. 
  2. Létající zadní zátěže jsou také velmi úspěšnou metodou. Zátěž stačí umístit nad vaší montáž a návazcový materiál. Pracuje na stejném principu jako klasická zadní montáž s tím rozdílem, že se nemusíte každý nához starat o připojení montáže za špičku.
  3. Rig putty aneb ideální pomůcka, pokud chcete návazec přišpendlit ke dnu. Jedná se o plastické olovo vysoké kvality se kterým se velmi dobře nahazuje a snadno pracuje i za velmi chladného počasí. Výhodou je také, že dobře drží i při velmi silových náhozech.
  4. Fluorcarbon jako kmenový vlasec. A to z důvodu, že je těžší než klasický vlasec a také, že je pod vodou téměř neviditelný. Pokud koupíte kvalitní flour carbon můžete mít také výhodu v tom, že se tolik neodře a vydrží i lov v kamenitých a překážkových revírech. 

Výše popsané body vám mohou přinést velmi dobré výsledky a to především v případě, že jsou ryby opatrné. Na některých revírech bez použití těchto čtyř bodů jsem se ani nedostal k lepším rybám, jsem o této strategii přesvědčen a mohu jí jednoznačně doporučit, jelikož funguje. 

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Co nejméně nápadná prezentace

  • Korálek před 7 lety

    Používám návazce z fluorcarbonu, jsou nej. žádná pletenka, monofil. jedině fluorcarbon.

Vložit nový komentář