Inzerovat zde
Inzerovat zde

Žlutá je dobrá

31. 03. 2016
Článek o krmení kukuřicí a partiklem v kombinaci s používáním žlutých nástrah.

Způsoby nastražení kukuřice

Prvním mým oblíbeným způsobem je použití háčku o velikosti 4-6 a nastražení kukuřice na tento plastový náramek. Tento způsobob nastražení je vidět na prvním obrázku pod článkem. Dovoluje mi velmi efektivně použít pouze dvě zrnka kukuřice. Celkově je tato montáž mnohem více chytlavější než v případě použití obyčejné montáže s vlasovou metodou pod háčkem. Velmi často tímto způsobem nastražuji i plastové a plovoucí kukuřice a jejich efektivita je někdy mnohem vyšší než v případě použití obyčejné kukuřice. Často k samotnému háčku připojuji i PVA sáček s kukuřicí, která se pak rozprostře přímo kolem háčku. Jednou jsem během jedinného dne a bez předkrmování pouze s PVA a plovoucími plastovými kukuřicemi chytil devět kaprů přes deset kilogramů. Šlo o náhodné nahazování do různých míst, kde jsem si myslel, že by se ryby mohly vyskytovat a velmi dobřo to fungovalo. 

Druhý způsob nastražení se mi také líbí a většinou je velmi efektivní na konci lovu nebo v případech kdy ryby ležící nástrahy přímo na dně už ignorují nebo k nim mají větší respekt. Většinou přeříznu boilies v půlce a pod háček ho nastražím společně s kukuřicí. Vznikne tak montáž, která se mírně odlepí ode dna, což je první důvod proč se stává později tak efektivní. A druhým důvodem je, že boilies je mnohem více aromatičtější a pro ryby je to určitá změna, která se mi většinou projevila ve velmi dobrém světle.

Pokud bych to měl shrnout tak v případě krmení partiklem, kde je výraznou složkou právě kukuřice se mi osvědčilo používat stejně barevné nástrahy. Žlutá ve vodě prostě vynikne a někdy je nutné vyniknout ještě výraznější žlutou na svém krmném místě a někdy naopak stačí zůstat nenápadný. Způsoby nastražení kukuřice, které vidíte na obrázcích níže se mi osvědčily mnohem více než použití obyčejné vlasové metody. Je to ovšem opět individuální podle revíru a chování ryb. Ze své zkušenosti ovšem mohu potvrdit, že tyto montáže mi fungují celoročně a jsou také velmi efektivní při krátkodobých vycházkách. 

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Žlutá je dobrá

  • Petr Olas před 7 lety

    Já imrvére použivám druhý způsob nastražení. Každopádně zajimavý článek k zamyšlení.

Vložit nový komentář