Inzerovat zde
Inzerovat zde

Zima ledacos rybáře naučí

Petrův zdar přátelé, zimní rybaření pro mě nikdy nebylo, vždy jsem rád místo mrznutí u vody vysedával doma u kamen a raději vpovzdálí sledoval rybářská videa v televizi, abych zalepil prázdnotu a touhu po tom si konečně nahodit.

Inzerovat zde
Petrův zdar přátelé, zimní rybaření pro mě nikdy nebylo, vždy jsem rád místo mrznutí u vody vysedával doma u kamen a raději vpovzdálí sledoval rybářská videa v televizi, abych zalepil prázdnotu a touhu po tom si konečně nahodit. Poslední roky však zima nebyla tak přísná a to mě přesvědčilo, že bych se mohl vydat vždy alespoň na pár hodinek k vodě. 

Zjistil jsem, že zimní rybaření má něco do sebe. Člověk se mnoho naučí, jelikož u toho co dělá musí opravdu přemýšlet. Není to jako v létě kdy umíchám krmení, naházím ho do vody a jdu na to. Zima, to je něco jiného. Ryby mají zpomalený metabolismus, záběry jsou apatické, je potřeba krmit skromně a přitom velmi přesně, je potřeba výrazně zjemnit, jak průměr návazce, tak i velikost a tloušťku drátku háčku. 

Postupnými kroky se člověk každou vycházkou k vodě dopracovává k lepším výsledkům. Každá ryba je v zimním období velikou odměnou. Nebýt zimy, nepoznal jsem další stránku našeho koníčku. Tato stránka mě naučila mnohé zajímavé věci, které lze aplikovat i když už je tepleji. 

Ale hlavně. Tentokrát nezvítězila lenost, nýbrž moje mysl. Vyrazit k vodě, užít si chvíle nádherného ticha, vyčistit i protřídit si myšlenky a restartovat systém. Stojí to za to přátelé. Tak ať vám to jezdí! 

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Zima ledacos rybáře naučí

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář