Inzerovat zde
Inzerovat zde

Zakrmovací prak vyrobený z pet láhve

21. 09. 2017
Ne každému se chce utrácet veliké peníze za zakrmovací pomůcky, obzvlášť v případě, když si takovou pomůcku můžeme během několika minut za zlomek ceny vyrobit sami doma.

Ne každému se chce utrácet veliké peníze za zakrmovací pomůcky, obzvlášť v případě, když si takovou pomůcku můžeme během několika minut za zlomek ceny vyrobit sami doma. Navíc jak já říkám, v případě, že něco vlastnoručně vyrobíme a navíc to funguje, tak se nás zmocní nepopsatelný pocit a díky nově získaným zkušenostem i zručnosti můžeme v našem vyrábění různých pomůcek pokračovat i dál. Nic méně nebudu to dál zdržovat a přejdu k tomu důležitému a ty sice k informacím, které vám pomohou s výrobou zakrmovacího praku z pet láhve.

Co budeme potřebovat?

  1. Prázdnou pet láhev, nejlépe 1,5 až 2 litrovou 
  2. Lepidlo určené na plasty 
  3. Gumový pásek 
  4. Silnou šňůru či provázek 
  5. Veliký obratlík

Jak vyrobit zakrmovací prak?

Ze všeho nejdříve musíme uříznout pet láhev ve vrchní části. Nejlépe tam kde se ve většině případů pet láhev láme již z výroby. Zůstane nám tak vrchní část pet láhve. Poté vezmeme pevné pásky, které přilepíme na kalíšek z naší pet láhve. Tyto pásky nám efektivně budou sloužit jako výztuž na šňůru nebo provázek a celkově nám kalíšek z láhve bude mnohem více držet tvar. Aby páska dobře držela na kalíšku, je vhodné použít patex nebo chemopren. Zkrátka lepidlo, které bude velmi dobře držet na hladkém povrchu. Jakmile nám lepidlo zaschne, potom můžeme vzít do ruky vrtačku a vyvrtat dvě dírky na silnou šňůru či provaz.  Potom na obou stranách ve vyvrtaných dírkách uvážeme šňůru či provaz a později ve středu uděláme spoj pomocí smyčky. Na závěr nám zbývá přivázat obratlík, který nám bude sloužit k připevnění na karabinku, kterou již budeme mít navázanou na prutu pro zakrmování.   

Bude náš výrobek fungovat?

Bude a celkem spolehlivě. Když to porovnám se zakrmovacím prakem, který máme možnost zakoupit například v rybářské kamenné prodejně či eshopu a vyjde nás na více než 200Kč, tak efektivita našeho výrobku bude stejná, případně velmi podobná. Mluvím z vlastní zkušenosti, jelikož jsem vyzkoušel již obě dvě varianty a obě dvě varianty fungovaly naprosto stejně.

Jak se zakrmovacím prakem pracovat?

Vezmeme do rukou prut, který nám slouží pro zakrmování a na něj připojíme náš zakrmovací prak.  Do praku vložíme vytvořenou kouli pro zakrmení a nahodíme stejným způsobem, jako bychom nahazovali klasicky olovo s nástrahou. V průběhu letu naviják zastavíme, koule nám vyletí z košíku a poletí přímo do krmného místa. Pokud chcete nahazovat rychleji a přesněji, tak je dobré předem prut zaklipovat, tak aby vám koule lítaly plus mínus do stejného místa kam nahazujete své montáže.  Díky zakrmovacímu praku máme možnost rychle zakrmit naše místo, které je ve vzdálenosti kam nedostřelíme prakem, ani lopatkou.  

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Zakrmovací prak vyrobený z pet láhve

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář