Zahájení činnosti rybářského kroužku v Hořovicích

27. 12. 2018
Po dvou letech se znovu podařilo obnovit činnost dětského rybářského kroužku v Hořovicích.

Po dvou letech se znovu podařilo obnovit činnost dětského rybářského kroužku v Hořovicích. Přestože pod hlavičkou hořovické organizace velmi úspěšně pracují další čtyři kroužky, jmenovitě MS – Komárov, Lochovice, Zaječov a Praskolesy v případě MS Hořovice se bohužel v minulých dvou letech nepodařilo zajistit vhodného vedoucího.

Toto se však v letošním roce mění a o své znalosti z rybaření a ochrany přírody se s dětmi rozhodli podělit Jan Rogos a Pavel Flachs.

„Průměrná věková hranice našich dětí je 8 let, a tak začínáme opravdu úplně od začátku,“ uvedl pan Flachs.

Je také nezbytné rozdělit vyučovací hodinu do několika celků a dát dětem možnost si hrát, případně kreslit. Děti jsou velmi malé a zaujmout jejich pozornost není někdy úplně jednoduché.

V oddílu máme i dvě dívky, které mimořádně krásně kreslí, mimo to velmi dobře zvládají navazování háčků a také házení zátěží na terč.

Zimu bohužel strávíme převážně v učebně, kde musíme děti připravit na závěrečné zkoušky, ale několikráte chceme zajít i do tělocvičny, abychom mohli trénovat rybolovnou techniku.

Pokud bude dostatečný mráz, připravujeme také chytání ryb na dírkách, nicméně všichni se samozřejmě nemůžeme dočkat jara a víkendů strávených na Orlické přehradě.

Zdroj: CRS-SUS.CZ   

Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Zahájení činnosti rybářského kroužku v Hořovicích

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář