Inzerovat zde
Inzerovat zde

Záchrana gumových nástrah pomocí sekundového lepidla

14. 09. 2017
Tímto článkem bych vám chtěl podat jeden můj zajímavý tip, díky kterému můžete zachránit pár ze svých gum a navíc kombinovat různé nástrahy a vyzkoušet tak kombinace, které vám možná nemusí dávat žádný smysl, ale přes to mohou být úspěšné.

Tímto článkem bych vám chtěl podat jeden můj zajímavý tip, díky kterému můžete zachránit pár ze svých gum a navíc kombinovat různé nástrahy a vyzkoušet tak kombinace, které vám možná nemusí dávat žádný smysl, ale přes to mohou být úspěšné.  K lepení nástrah sekundovým lepidlem jsem poprvé došel tak, že mi bylo líto vyhodit přeříznuté gumové kopyto od štiky a tak jsem k tělíčku doma přidělal ocásek ze staré gumy, která byla vyřazena do odpadu. Když jsem pak na tuto splácanou nástrahu druhý den chytil štiku, která měřila rovných sedmdesát centimetrů, začal jsem přemýšlet nad tím, že možnou příčinou byla příliš neznámá a neokoukaná kombinace nástrahy.  Testování různých nástrah, které jsem doslova tunil jen za pomocí sekundového lepidla pokračovalo dál, až jsem se dopracoval k tomu, že jsem měl dostatek informací, abych mohl napsat tento článek, který pro vás bude, jak doufám inspirací.

Využití sekundového lepidla

Postupně bych vám chtěl podávat své myšlenky a s nimi tipy, které vám řeknou o tom, na co všechno můžete sekundové lepidlo využít.

  1. Každý z nás se minimálně jednou setkal s tím, že mu ryba stáhla gumovou nástrahu z jigové hlavičky, pak se to stávalo pravidelně, jelikož guma na jigovce nedržela a tak sama sklouzávala, aniž by přišel nějaký záběr. V tomto případně není nic jednoduššího než vzít sekundové lepidlo a kápnout ho na gumu, případně i na vnitřek jigové hlavičky, chvíli nástrahu podržet u hlavičky, pár minutek počkat až sekundové lepidlo zaschne a věřte mi, že už se to nestane.  Navíc tím zabráníte i tomu, aby dravec gumovou nástrahu, kterou jsme nepřilepili k jigové hlavičce lepidlem pozřel a mohl mít tak následně problémy. 
  2. Některé gumové nástrahy nejsou vůbec levnou záležitostí a tak v případě, že se vám poškodí, případně nějaký šikovný dravec jí přepůlí, tak gumu není nutné vyhazovat. Stačí slepit různé konce i z gum, které máte v plánu vyhodit a máte opět plnohodnotnou nástrahu. Možná se budete divit, ale kolikrát tyto slepené nástrahy jsou mnohem úspěšnější než nástrahy, které mají jednotnou barvu z výroby. Gumové nástrahy, které tedy máte v plánu vyhodit, tímto způsobem můžete jednoduše zachránit. Stačí nanést sekundové lepidlo na uříznutou část gumové nástrahy, připojit druhou část nástrahy a počkat pár minut, jakmile lepidlo zaschne. 
  3. Vypadly vám z nástrahy 3D oči? Potom není nic jednoduššího, než vzít opět sekundové lepidlo, které kápneme na oko a přilepíme ho zpět. Tyto 3D oka můžete objednat téměř z jakéhokoliv rybářského eshopu, případně se s nimi setkat i v kamenných prodejnách. Pokud s hledáním očí na gumy budete mít problém, potom doporučuji prohledat veliké servery jako je například Aliexpress. Právě odtud 3D oči objednávám já a to rovnou například tisíc kusů, které mě vyjdou na necelých dvě stě korun. Objednávám jich tolik z toho důvodu, že oči lepím i na pilkery a woblery.   
  4. Někdy je naše gumová nástraha pokousaná od dravce po celé délce. Potom je nejlepší volbou jí nepůlit, ani s ní nic dramatického nedělat. Já ji vždy potřu sekundovým lepidlem a nechám zaschnout. Rány se zacelí a k mému údivu, nástraha pracuje téměř stejně dobře jako předtím. Není ztvrdlá, ani nijak tuhá. Lepidlo se dostane do spárů gumy a gumovou nástrahu můžete ještě minimálně párkrát použít.

Pamatujte na to, že po použití lepidla je potřeba nějaký čas počkat na to, jakmile nám nástraha zaschne. Gumovou nástrahu můžete po usušení zacelit sekundovým lepidlem dokonce u vody. Potom pár minutek počkat a opět nástrahu navázat a pokusit se s ní vydráždit nějakého dravce.

Kombinovat gumové nástrahy lze i vědomě, tedy půlit ty nové a dále s nimi pracovat. Já jich ovšem za sezónu tolik poškodím, že je vždy skladuji v krabičce a na konci sezóny z nich dělám opět celistvé nástrahy, které mohu použít i v dalším roce.  Že bych kombinoval vědomě nové nástrahy, které bych například nožem přepůlil a lepil k sobě, tak to zas ne. Nic méně kdybych těch poškozených gum tolik neměl, určitě bych nad tím zapřemýšlel, jelikož některé barevné kombinace, které jsem z poškozených gum stvořil, byly natolik úspěšné, že je realizuji znovu a znovu.

Doufám, že vám tímto poněkud kratším článkem pomohu k záchraně několika gumových nástrah, ušetření pár kaček, které se vždycky hodí a také samozřejmě k hezkým úlovkům.

Připojené obrázky

Připojená videa

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Záchrana gumových nástrah pomocí sekundového lepidla

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář