Inzerovat zde
Inzerovat zde

Vyvaření a změkčení gumových nástrah

Petrův zdar přátelé, dnes bych vám chtěl říct o jednom zajímavém triku, který ocení především všichni milovníci přívlače na gumové nástrahy.

Inzerovat zde
Petrův zdar přátelé, dnes bych vám chtěl říct o jednom zajímavém triku, který ocení především všichni milovníci přívlače na gumové nástrahy. Už jste někdy slyšeli o vyvaření gumové nástrahy a tím pádem jejím změkčení? Stačí vzít vaše kopýtka, twistery či jiné gumy, vložit je do hrníčku s horkou vodou a za chvíli vydělat. 

Z tvrdé gumové nástrahy se rázem stane mnohem měkčí nástraha, kterou lze snadno rozpracovat ikdyž člověk zrovna nepovede gumu v rychlém tempu. Někdy totiž ryby nechtějí příliš rychle vedené nástrahy a tak musíme zpomalit. Tvrdší gumovou nástrahu však při pomalém vedení nedokážeme tak dobře rozpracovat jako tu měkčí. 

Navíc v některých místech, zejména při kratších náhozech pod převislé stromy nemáme kdy, kde a jak tvrdší gumu rozpracovat. Zatímco když je změkčíme, dokážou pracovat i při velmi pomalém pohybu, jejich ocásek i tělo je měkčí a snadněji se rozhýbe. 

Jistě, lze již koupit nástrahy z měkčí gumy, někteří výrobci totiž uvádí z jak tvrdého materiálu nástraha skutečně je a někteří zase ne. Tak či tak je to kolikrát pokus, omyl. A pokud někdy budete potřebovat měkčí gumové nástrahy, tohle je jeden z jednoduchých triků jak toho docílit. 

Především na candáty a okouny se mi změkčení gum nejednou vyplatilo realizovat. Vyzkoušel jsem to však i jinde ve světě a především na línější či pomalejší ryby je to neocenitelná rada. Tak třeba sem někoho tímto příspěvkem inspiroval. Budu rád za vaši zpětnou vazbu. Ať vám to jezdí přátelé. 

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Vyvaření a změkčení gumových nástrah

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář