Inzerovat zde
Inzerovat zde

Všetečný tloušť je srdcovka

Petrův zdar přátelé, za chvíli nám startuje sezóna lovu dravých ryb a nedělám si iluze o tom, že ve většině domácností právě probíhá organizace rybářských krabiček a netrpělivé vyhlížení daného magického dne.

Inzerovat zde
Petrův zdar přátelé, za chvíli nám startuje sezóna lovu dravých ryb a nedělám si iluze o tom, že ve většině domácností právě probíhá organizace rybářských krabiček a netrpělivé vyhlížení daného magického dne. Dnes bych chtěl s vámi probrat jednu rybu, kterou můžeme zařadit do dravých ryb, ale v podstatě se jedná o všežravce, který nikdy rybáře nenechá ve štychu. 
Ačkoliv… I všežravý tloušť dokáže být někdy velmi vybíravý a jeho lov zejména na mělčích říčkách s čistou vodou bývá nádhernou adrenalinovou záležitostí. Ryba, která lze ulovit na plavanou, feeder, přívlač, mouchu i kaprové boilies. Poslední zmíněné kapraře třeba může naštvat, ostatním však vždy vykouzlí úsměv na tváři. 

Od třešní, po gumové nástrahy, woblery, streamery nebo červy a kukuřici. Někdy jakoby bylo jedno co zrovna nastražíte a jak chytáte. Jindy u toho musíte sakra hodně přemýšlet, aby jste ho přesvědčili k záběru. Nic méně téměř vždy však najdete recept jak tuto nádhernou, válcovitou rybu oklamat. 

Jako malý kluk jsem měl výlety za tloušti nejradši. Stačila mi k tomu pytlačka a pár potichoučku natrhaných třešní kolem zahrádkářských plotů. Dnes se doba již posunula a ultra lehké pruty pro jejich lov jsou asi tou nejlepší volbou. Dokážeme si s nimi užít dostatek srandy a s trochou cviku zdolat i opravdové velikány tohoto druhu. 

Tato ryba pro mě bude vždy srdcovou záležitostí. Nikdy mě nepřestane bavit a vždy mě mile potěší. A jak jste na tom vy? Taky máte rádi všetečné tlouště? 

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Všetečný tloušť je srdcovka

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář