Inzerovat zde
Inzerovat zde

Vlkouš obecný

Krásná ryba vybavená velkými a tvrdými zuby, kterými drtí schránky škeblí.

Inzerovat zde

Vlkouš obecný dokáže dorůst až do míry sto dvaceti centimetrů, obvykle se loví exempláře okolo šedesáti až osmdesáti centimetry. V případě, že by se vám podařilo ulovit vlkouše měřícího přes devadesát centimetrů, můžete ho považovat za trofejní rybu svého druhu. Je to predátor, kterého je nutné při lovu hledat u dna a to ve většině případů v hloubkách od třiceti do sto metrů

Jedná se o nepříliš rychlou rybu a proto se vyplatí pracovat s nástrahou pomaleji, než obvykle při lovu jiných dravců. Jejich hlavní složkou potravy jsou škeble, které jsou ve většině případů pevně přilepeny na skalách a od tam je vlkouš seškrabuje, rozkouše a obvykle sežere i se samotnou skořábkou. Proto se vlkouše vyplatí hledat i v blízkosti skal pokrytých škeblemi. Vzhledem k tomu, že čelisti této mořské kočky jsou velmi nekompromisní je potřeba dávat veliký pozor a to zejména v případě, kdy se nám podaří ulovit větší exemplář. Setkali jsme se i s tím, že vlkouš obecný překousl přes holínku jednomu nejmenovanému rybáři prst. O prstech na rukách, které nejsou chráněny vůbec se snad ani nemusíme bavit. 

Vlkouš obecný je zároveň ryba, která často cestuje a mění svá stanovšitě. Jeden z důvodů, může být veliký rybářský tlak na který opravdu reaguje velmi podrážděně. Najdeme ji od jihu až po sever Norska. Na jihu se jedná ovšem o náhodný úlovek a na severu téměř o běžnou záležitost.

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Vlkouš obecný

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář