Inzerovat zde
Inzerovat zde

Víc rybářských filmů v televizi? Výborně! Zachytáme s Rybostrojem

29. 06. 2024
Protože rybářských filmů není nikdy dost, rozhodli jsme se rozšířit počet filmů pro příznivce Petrova cechu o další zajímavé kousky.

Pokud nevíte, že naše rybářské filmy můžete sledovat na televizi Arena Sport 1 a 2, hned si to někam poznamenejte, abyste na to nezapomněli. A pokud už našich pět máte filmů ze série "Za rybami světových moří" už nakoukané a znáte je pomalu zpaměti, můžete zajásat. Proč? Rybářských filmů bude mnohem víc! Tohle sérií totiž naše nabídka pro rybáře všeho možného zaměření a věku zdaleka nekončí.... Tak čtěte dál, ať jste v obraze.

Co vás čeká nového?

Čeká vás nová série, která se bude jmenovat "Zachytáme s Rybostrojem" a kde najdete všechny díly se zaměřením na sportovní rybolov v Norsku i v České republice (a že jich je!), jako bonus samozřejmě také videa od https://www.zachytame.cz/za-rybami-svetovych-mori. Prožijte díky profesionálně natočeným záběrům dramatické cesty za rybami do nejrůznějších destinací, můžete sledovat přípravu na lov (a možná se i něčemu přiučit), hledání vhodných míst k lovu a lov samotný, od napínavého čekání na záběr přes dramatické zdolávání až po vylovení ryb. A kdoví, třeba vás některá místa osloví natolik, že se nakonec vydáte po stopách rybářů, kteří tam byli úspěšní. už budete "v obraze" a budete vědět, jak na to.

Kdo je to ten "Rybostroj?"

Norsko, kde jeden z členů realizačního týmu, nadšený rybář Zdeněk Řeřucha (známý i pod přezdívkou "Rybostroj") provozuje již delší dobu oblíbený a hojně českými i zahraničními rybáři navštěvovaný rybářský kemp v oblasti Hasvag (HasvagCamp.com). Jedná se o rybářské středisko ve středním Norsku, kde se lze dočkat skutečně trofejních úlovků mnoha žádoucích druhů ryb. Zdeněk se věnuje prakticky všem rybolovným technikám a s přehledem je zvládá. Takže i zkušený rybářský "harcovník" se může mnohému přiučit. Kromě rybaření se věnuje i propagaci sportovního rybolovu a je to člověk, který se s každým ochotně podělí o své zkušenosti.

Dalších 20 dílů se chystá

A jak je to s tou novou řadou, která se bude jmenovat " Zachytáme s Rybostrojem"? Jde v zásadě o to, že chceme divákům přiblížit různé rybolovné techniky, ukázat klasické i nové nástrahy a způsob jejich nabídky, podat rady a tipy o tom, jak které ryby lze nejsnadněji úspěšně "ošálit" a přimět k záběru. A pochopitelně i správně zdolat a úspěšně vylovit.

Budeme se věnovat především rybaření v Norsku, ale pochopitelně nejen tam. Ono totiž už jen to Norsko nabízí velké spektrum možností pro sportovního rybáře, na to se můžete spolehnout. Jedná se o mořský rybolov, s nímž naši rybáři z velké části nemají moc velké zkušenosti, ale jde i o techniky, které jsou našim domácím podmínkám mnohem bližší. tedy například lov na řekách, jezerech i menších potocích. A zkušenosti i poznatky z těchto revírů je pochopitelně možné aplikovat také v domácích podmínkách. natož potom v případě, že se odhodláte vyrazit do zahraničních destinací. Při výletu například do Dánska nebo do Švédska se jistě hodí vědět co nejvíc kupříkladu o lovu mořských pstruhů nebo lososů. Tyto zkušenosti najdou určitě využití i při výpravách kupříkladu do Mongolska za takjmeny nebo lenoky či dokonce při rybářské výpravě do Kanady či Spojených států, případně do některých zení Jižní Ameriky.

V plánu máme také rybářské filmy o chytání ve Francii nebo ve Španělsku, což jsou další země, kam naši rybáři stále častěji vyrážejí za novými zážitky a mnohdy i za skutečně trofejními úlovky.

Bude to i o "domácím" rybaření...

Ne všechny výpravy s Rybostrojem se budou odehrávat někde daleko, vypravíme se s pruty a kamerou (vlastně s celým filmovým štábem, ono to není tak jednoduché, když má film vypadat "k světu") na domácí revíry. Bude se jednat o chytání na plavanou, na položenou, o vláčení i muškaření, vyzkoušíme a zdokumentujeme i trolling z lodi a kdovíco dalšího. Něco už máme pro vás natočeno a už filmy finalizujeme, další jsou ještě z velké části zatím spíš "na papíře" ve formě předběžných scénářů a některé se teprve líhnou a krystalizují v hlavách členů realizačního týmu.

Původní videa nezmizí

Kdyby se vám zastesklo po původních pěti filmech z naší původní série "Za rybami světových moří", nevěšte hlavu a nalaďte televizi Arena Sport 1 nebo 2, případně předem nahlédněte do programu, pokud nemáte v oblibě vyhledávání pomocí elektronického programu. Najdete tam tituly Za oponou - o rybaření v dalekém Ománu, tedy první díl série, dále pochopitelně druhý díl série se slibným názvem Norsko, ukazující zajímavé momenty z lovu hned v několika odlišných lokalitách.

Navštívíte zvukem i obrazem také vesničku Hasvåg, (https://www.hasvagcamp.com/), kde se nachází kemp, který provozuje iniciátor tvorby těchto rybářských filmů, legendární "Rybostroj" Zděněk Řeřucha. Jedná se o rybářsky velmi dobře známou a oblíbenou lokalitu, kterou můžete v případě zájmu také navštívit osobně. Nepřijdete ani o napínavé okamžiky při lovu trofejních halibutů.

Ve třetím dílu se pro změnu podíváte do Chorvatska, známého většině turistů hlavně jako ideální místo pro rekreaci a pohodovou dovolenou. I tady se ale rybář nenudí a pokud se zaměří na lov z lodi, může se dočkat dokonce úlovku tuňáka, kranase či dokonce žraloka. Lovit se tu dá i ze břehu, je to ale spíš o drobných rybkách, někdy se splete i oliheň. Takže dobrá inspirace nejen pro dovolenou s partou rybářů, ale i pro případné zpestření rodinné dovolené.

Čtvrtý díl série "Za rybami světových moří" nás zavede na Seychely. Místo opalování na písčitých plážích se ale se sportovními rybáři vydáme na otevřené moře a dostaneme se do rybího ráje, kde se prohánějí tuňáci žlutoploutví, žraloci i barakudy a spousta menších ryb. Jaký úlovek se rybářům podaří? Podívejte se, nebudu nic vyzrazovat, jen upozorním, že to vážně stojí za to!

A protože Norsko je skutečným rybářským rájem, pátý díl série nás opět zavede do těchto končin. Jmenuje se Norsko speciál a uvidíte v něm například chytání na řekách v okolí kempu Hasvåg i na těch vzdálenějších, kam je třeba zajet autem. Nechybí ani lov v brakických vodách, tedy v místech, kde se řeky vlévají do moře a voda sice ještě není příliš slaná, ale už to není ani běžná "sladkovodní" rybařina. A o překvalení ve velikosti, počtu a druhovém zastoupení mezi úlovky ani tady není nouze. No, podívejte se konečně na to sami...

Proč se vůbec dívat na rybářské filmy?

V televizi si i to rybaření lépe vychutnáte, všechny filmy jsou vysílány v HD rozlišení (a natočeny dokonce ve 4K, což ale zatím televize nepodporuje), takže zvuk i obraz jsou mnohem lepší, než když budete sledovat v mobilu, na tabletu nebo třeba i na monitoru stolního počítače.

Přínosem pro začínající ale i pro zkušené rybáře bude určitě také to, že se kromě záběrů z přírody a z lovu samotného věnujeme i dalším věcem, které k rybařině patří a jsou neméně důležité. Tedy konkrétně se snažíme přinášet a srozumitelnou formou vysvětlovat (ne, nebojte se, naukový nebo školní film to opravdu není ☺) podrobné informace a znalosti o každé zmiňované rybolovné technice. Od sestavení prutu přes volbu nástrah, jejich navázání a vedení nebo prezentaci, zmíníme i nějaké ty důležité a osvědčené uzly, vysvětlíme, jak které ryby podebírat nebo vylovit jiným způsobem, případně další osvědčení finty. Představíme divákům většinu rybářsky zajímavých rybích druhů a přidáme i nějaké ty tipy, kdy na ně jít, jak vybrat vhodné místo a případně jak ryby krmením nebo třeba vábičkou přilákat a udržet na lovném místě.

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Víc rybářských filmů v televizi? Výborně! Zachytáme s Rybostrojem

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář