Inzerovat zde
Inzerovat zde

Ve správný čas, na správném místě

Petrův zdar přátelé, občas zažijete u vody něco výjimečného. Zkrátka jste na správném místě, ve správný čas. Trefíte se rybám do chuti a užíváte si koncert plný nádherných záběrů i zdolávaček.

Inzerovat zde
Petrův zdar přátelé, občas zažijete u vody něco výjimečného. Zkrátka jste na správném místě, ve správný čas. Trefíte se rybám do chuti a užíváte si koncert plný nádherných záběrů i zdolávaček. A přesně to se nedávno povedlo našemu redaktorovi Járovi. To přetékající štěstí z jeho telefonátu, by v každém rybáři vyvolalo okamžitě touhu, jít přelstít k záběru jedinou dravou a zároveň kaprovitou rybu našich revírů. 

Jenomže ono to s těmito torpédy připomínající silné a bojovné tarpony není tak úplně jednoduché. Vždyť právě bolen dokáže být mnohdy velmi vypočítavý a chytrý. Ulovit ho v určitých časech je doslova nadlidský úkol. Když se ale zvedne a přikalí hladina vody, tak šance na tyto lišáky značně stoupá. 

Potom je můžete ulovit na gumy, woblery, poppery, plandavky nebo i streamery. Všechny tyto nástrahy často vedené ve vysoké rychlosti. Boleni zkrátka rádi startují za rychle unikající potravou. Když vám potom vaši nástrahu trefí, tak je to skutečně rána jako z děla. Kolikrát jsem zažil, že mě samotnému nebo i mému kolegovi vykopl bolen při záběru prut z ruky. Jó to je tak, když je člověk dlouhou dobu bez záběru a vláčí na automatického pilota. Potom jde pozornost stranou a ryby si dokážou vždy vybrat ten správný čas pro záběr, aby nám rybaření zpestřily. 

Tak ať vám to jezdí, ahoj! 

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Ve správný čas, na správném místě

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář