Inzerovat zde
Inzerovat zde

Vděčná ryba s tlamkou na dětskou pěst

Petrův zdar přátelé, nedávno jsem si vzpomněl na to, jak jsem jako malý kluk s pytlačkou a několika natrhanými třešněmi chodil kolem břehu a zkoušel přelstít k záběru pěkného tlouště.

Inzerovat zde
Petrův zdar přátelé, nedávno jsem si vzpomněl na to, jak jsem jako malý kluk s pytlačkou a několika natrhanými třešněmi chodil kolem břehu a zkoušel přelstít k záběru pěkného tlouště. Tehdy to byla vskutku nádherná a adrenalinová záležitost, stačilo se pomaličku připlížit k místům kde tloušti stávali, jemně nahodit lehký spláveček do proudu a nechat unášet sladkokyselou parádu kousek nade dnem. 

Dnes je přece jen trochu jiná doba, která nabízí širokou škálu nástrah, prutů i navijáků určených speciálně pro všechny možné rybolovné techniky. Co však zůstalo při starém je to, že jelec tloušť je i nadále velmi vděčnou rybou, kterou lze ulovit téměř jakoukoliv rybolovnou technikou. 

Jen si to přeberte. Ulovit ho můžete na plavanou, feeder, přívlač, mouchu a mnohdy potrápí i kapraře vyčkávající na trofejního pupkáče. Jsou to zkrátka ryby, které neodmítnou jakékoliv sousto. Tedy především když jsou zrovna ideální podmínky a tato torpéda s tlamkou na dětskou pěst jsou zrovna při chuti. Někdy dokážou být tyto ryby totiž velmi vybíravé a způsobit nám v hlavě chaos, který se projevuje neustálým převazováním a zkoušením různých typů nástrah. To se děje především v časech, kdy je dokonale vidíte u vodní hladiny a neustále přemítáte nad tím, co jim nabídnout. 

Já zkrátka na tlouště nedám dopustit. Když mám chvíli čas a chci se odreagovat, tak právě často velmi rád vyrazím na tyto nádherné rakety. Navíc, bohatě mi k tomu stačí jen jediný prut, malinký podběráček a pár osvědčených nástrah. Jak jste na tom s tloušti vy přátelé? 

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Vděčná ryba s tlamkou na dětskou pěst

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář