Inzerovat zde
Inzerovat zde

V Norsku je již sezóna v plném proudu

Petrův zdar přátelé, pro zpestření zasílám pěkné fotky ryb z Norských fjordů, kde již sezóna běží v plném proudu.

Inzerovat zde
Petrův zdar přátelé, pro zpestření zasílám pěkné fotky ryb z Norských fjordů, kde již sezóna běží v plném proudu. Ten kdo propadl rybolovu v Norsku určitě netrpělivě odpočítává každičký den do odjezdu. A ten kdo tu již tento rok byl určitě zase přemýšlí nad tím kdy uskuteční další expedicí. 

Norsko je zkrátka a dobře srdcová záležitost. A není to jen o rybách! Tady člověka pohltí úplně všechno. Od mořského vzduchu, nekonečných výhledů, úchvatné přírody a divoké zvěře, až po nádherné řeky, jezera, hory a nevypočítatelné počasí. 

V posledních dnech jsme zaznamenali, že je velice čistá voda. Proto tu pro vás máme pár aktuálních rybářských tipů. Tím, že je moře až příliš čisté jsou ryby poměrně náchylné na silné sestavy. Když však člověk začne zjemňovat ihned se to propíše na efektivitě. 

Například s návazci 0,90mm, byť jsou z fluorcarbonu nepřicházejí od polaků a kelerů téměř žádné záběry. Jakmile člověk přejde na 0,50 mm a méně, tak se záběrů dočká. To samé platí i o velikosti nástrah. Ty větší gumové nástrahy okolo 15 cm zatím nejsou tak úspěšné. Ovšem menší twistery či kopýtka do 12 cm přinášejí úspěch. 

Tloušťka a tuhost návazce v posledních dnech hraje velikou roli. Pokud zkrátka člověk používá jemnější návazec, který nemá takovou tuhost, mnohem lépe rozpracuje nástrahu. Pomalejší pohyb nástrahy je totiž v posledních dnech také efektivnější než ten rychlý. Tedy nikam nespěchat, odhodit nástrahu, počkat až dopadne ke dnu a pak v pomalém tempu vláčet. 

Testoval jsem výše popsané poslední dny na moři. Na podmořské hoře jsem začal s návazcem 0,90 mm a žádný záběr. Poté 0,70 mm a opět nic. Pak už 0,50 mm a chodil záběr za záběrem. Když jsem do toho i odlehčil jigovou hlavičku a použil tu do 30 gramů v doprovodu s gumovou nástrahu do 12 cm, nebyla nouze o chvíle kdy každý nához končil zásekem. 

Doporučoval bych také používat gumové nástrahy, které jsou měkčí. Mnohem lépe totiž pracují při pomalejším vedení nástrahy. Ty tvrdší gumy sice déle vydrží, ale za to nebývají tak efektivní a nemají tak dobrý chod při pomalém vedení nástrahy, které v poslední době bylo mnohem úspěšnější, než rychlejší pohyb. 

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře V Norsku je již sezóna v plném proudu

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář