V létě za říčními druhy ryb

16. 11. 2015
Inspirace pro všechny, kteří touží po lovu říčních druhů ryb.

Chytat v létě cíleně říční druhy ryb není nic jednoduchého. Respektive aspoň na revíru, který jsem si pro svůj lov vybral. Většinou tu chytám zhruba deset cejnů na jednu rybu jiného druhu. Né že bych si stěžoval oni ti cejni jsou celkem pěkní, ale občas to chce změnu. 

Rozhodl jsem se pro vyzkoušení stejného revíru i místa akorát změny taktiky, která by mi mohla přinést úspěchy u jiných druhů ryb. Za prvé jsem radikálně prodloužil návazec až na 70 centimetrů. Už několikrát se mi osvědčilo prodloužit návazec, ale ve většině případů ani tato změna nepomůže a je potřeba přemýšlet dál. V několika předchozích návštěvách jsem do krmení použil kukuřici a tu dnes vynechám, zároveň použiji poměrně kvalitní krmení s trochou hlíny. Do krmení přidám masné červy, nastřihané hnojáky a zbytek patentek ze závodů. 

Myslím, že víc živočišných složek by mohlo přilákat více říčních druhů ryb a mohl bych se dostat častěji k rybám jiným než-li jsou cejni. Po zakrmení jsem klasicky první čtyři ryby vytáhl jenom Cejny a už jsem si opět myslel, že ani tato metoda fungovat nemůže. Potom se ovšem objevilo pár Jesenů i Podouství. Dokonce jeden velmi pěkně stavěný tloušťák a jako třešnička na dortu byla Parma. Samozřejmě, že mezi tím bylo bezpočet cejnů, ale aspoň jsem se k těmto zajímavějším rybám dostal. Na jeseny se mi osvědčilo nástrahu zvednout ode dna například s použitím polystyrenu. Sice je to na řece s feederem trochu netradiční, ale dostal jsem se k jiným druhům ryb. Cejni totiž sbírají primárně ze dna a tato změna se jim nelíbila. Parmu a tloušťě jsem chytil ze dna na malou halibut peletku o kterou se cejni také pokoušeli, ale pořád jim to dělalo větší problémy než právě těmto dvou rybám. 

Byl to krásný den a pojedu zas. Snad jsem vás tímto zápisem inspiroval ke změně strategie a nástrah k lovu na řekách. 

Připojené obrázky

Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře V létě za říčními druhy ryb

  • Pepa Lazar před 2 lety

    Zajimavej napad ale myslim ze u nas na jihlavce by to nefungovalo...

Vložit nový komentář