Inzerovat zde
Inzerovat zde

Už zase, tentokrát úhyn ryb na řece Bílině! Kdy toto skončí?

05. 05. 2021
Došlo k hromadnému úhynu ryb v řece Bílině. Řeka je silně zakalená a zapáchá po zatím neznámé látce, aktuálně jsou odebírány vzorky a ve spolupráci s našimi místními organizacemi se snažíme zjistit rozsah úhynu a případný zdroj nebezpečných látek.

Inzerovat zde

„Došlo k hromadnému úhynu ryb v řece Bílině. Řeka je silně zakalená a zapáchá po zatím neznámé látce, aktuálně jsou odebírány vzorky a ve spolupráci s našimi místními organizacemi se snažíme zjistit rozsah úhynu a případný zdroj nebezpečných látek. Byly informovány orgány státní správy,“ uvedl Severočeský územní svaz.

„S ohledem na počasí (v oblasti panoval vydatný déšť) je pravděpodobné, že viníkem mohou být například nečištěné odpadní vody a s tím související možný deficit kyslíku ve vodě. Při vyšších srážkách se dostávají nečištěné odpadní vody přímo do řeky,“ řekl mluvčí severočeských rybářů Jan Skalský.

Je pro nás až nepochopitelné, co se v posledních letech děje na našich tocích. Nejprve to schytala řeka Bečva, u které je stále případ znečištění nevyřešený. A nyní přichází další smutná zpráva. Vyšetřovatelé mlčí, politici tyto kauzy zametají pod koberec a rybáři od rána do večera pracují na vyčištění řeky. Pokud bude mít vyšetřování této události stejný průběh jako u řeky Bečvy, budou se tyto situace opakovat. Je potřeba potrestat viníky, jinak se to nezlepší. 

Připojené obrázky

Připojená videa

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Už zase, tentokrát úhyn ryb na řece Bílině! Kdy toto skončí?

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář