Inzerovat zde
Inzerovat zde

Už jste vyzkoušeli adrenalinové hladinovky?

Petrův zdar přátelé, každý z nás má rád trochu toho adrenalinu. U vody lze toho přitom snadno dosáhnout. Stačí vzít z krabičky hladinový wobler a o zábavu je postaráno.

Inzerovat zde
Petrův zdar přátelé, každý z nás má rád trochu toho adrenalinu. U vody lze toho přitom snadno dosáhnout. Stačí vzít z krabičky hladinový wobler a o zábavu je postaráno. Na trhu je spousta různých druhů povrchových nástrah. Od malých napodobenin hmyzu až po velké poppery. 

Spoustu zábavy si užijeme při lovu jelců na různé druhy hmyzích woblerů. Rád používám cikády, jsou větší a je šance na lepší úlovek. Největší šanci na pěkný úlovek máme hned pod břehem a záběr většinou přichází ihned po dopadu na hladinu nebo po pár návinech. 

Výbornou nástrahou v teplých dnech je whopper plopper. Dá se na něj chytit v podstatě každá dravá ryba. Je však výjimečnou a velmi dobrou nástrahou na boleny. Při rychlém tažení jsou to tvrdé rány do prutu, tyto stříbrné šípy totiž mají často radši když je nástraha vedena poněkud rychleji. 

Velmi často se splete i štika nebo tloušť. Nesmíme zapomínat na to, že při chytání na menší nástrahy když se soustředíme především na jelce nám to může vzít i štika. Proto je lepší použití buď tenkého wolframu, nebo fluorocarbonu. Eliminujeme tak ztrátu ryby a co je důležitější, také její život když by to měla náhodou hlouběji. 

Pokud chcete vidět nevšední záběry z hladiny a zažít opět něco nového, určitě to zkuste. Rozhodně prožijete poctivý nával adrenalinu. Ještě lepší nežli když se s rybářským vercajkem potají plížíte z domu a z okna na vás zařve vaše polovička, že na ryby rozhodně nepojedete. 

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Už jste vyzkoušeli adrenalinové hladinovky?

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář