Inzerovat zde
Inzerovat zde

Uklouznout, spadnout, experimentovat a nakonec si i zachytat

Petrův zdar přátelé, nedávno jsem na rybách uklouzl, spadl a ošklivě si odřel ruku. Před deseti lety bych ji jen omotal páskou a věnoval se rybaření.

Inzerovat zde
Petrův zdar přátelé, nedávno jsem na rybách uklouzl, spadl a ošklivě si odřel ruku. Před deseti lety bych ji jen omotal páskou a věnoval se rybaření. Nyní jsem si však uvědomil, že i přehnané nakupování v rybářských prodejnách těch zdánlivě nepoužitelných věcí se nakonec skutečně může vyplatit. Dezinfekci na poranění pro ryby jsem použil k vydezinfikování poraněné ruky. Rána se mi krásně zatáhla a já se mohl začít věnovat svému oblíbenému koníčku. 

Nějakou dobu po zakrmení jsem byl bez záběru a tak mne nepadlo, že můj pád na mokrém sněhu společně s trochou ledu i bahna (zkrátka smrtelná kombinace) byl možná znamením. Třeba jsem dnes k vodě neměl vůbec chodit… Rozhodl jsem se však, že stejně tak jako dezinfekci používám velmi zřídka, použít i nějaké dipy, atraktanty které sebou neustále nosím, ale příliš obliby si u mě nezískaly. 

Trochu do krmení, trochu vymáchat nástrahu s háčkem a nahodit. Vzhledem k tomu, že až do této chvíle se špička mého feederu nezachvěla jsem tomu moc nevěřil. Můj úsudek se však mění po pěti minutách od náhozu. Vidím první kontakt, možná přejezd. A teď znovu a znovu. Až to všechno přešlo v rychlý zátah a já přizvedávám prut a zdolávám první rybu sezóny. 

Rybky to zkrátka chtěly trošičku víc okořeněné. Tato třešnička na dortu v podobě tekutého dipu mi vykouzlila úsměv na tváři. Někdy hold i po nezdarech je potřeba se nevzdávat, zkusit něco jiného, kolikrát to prostě přinese ovoce. Přeji všem co nejméně pádů a co nejvíce ryb, ať vám to jezdí přátelé! 

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Uklouznout, spadnout, experimentovat a nakonec si i zachytat

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář