Inzerovat zde
Inzerovat zde

Úklid řeky Sázavy

12. 04. 2017
Proběhl tradiční úklid břehů řeky Sázavy.

Společnost Posázaví o.p.s opět zorganizovalo tradiční a vpořadí již dvanáctý jarní úklid břehů řeky Sázavy. Sešla se stovka dobrovolníků, která pomohla s úklidem břehů, ale i koryta řeky od věcí, které tam zkrátka nepatří. Mezi věcmi, které dobrovolníci posbírali byli například pet láhve, igelity, skla, pneumatiky, kovové konstrukce a tak dále. Je opravdu s podivem co jsme schopni zahodit a jak se chováme k přírodě. 

Úklid probíhal na dvou set kilometrovém úseku a v jeho průběhu měli dobrovolníci přístup k rukavicím, pytlům a zkrátka všemu co jim usnadnilo práci. Dále se také organizuje například úklid břehů řeky Vrchlice a Benešovského, Dojetřického, Štěpánovského, Křešisckého, Talmberského a Jevanského potoka. Tento projekt se stává inspirací a myslím, že i spousta z nás rybářů by mohlo na jeden den odložit pruty a jít pomoci nějaké z organizací. 

Patrnokou celého projektu čistá řeka Sázava je zpěvačka Aneta Langerová, která se mimo jiné také zapojuje do samotného úklidu. 

Partnery tohoto projektu jsou Povodí Vltavy, státní podnik, ČEPS, Lesy ČR a mediálním partnerem je rádio Blaník i Benešovský deník. 

Na akci se také podílejí členové ČRS i celé místní organizace. 

Více informací najdete na webu Cistarekasazava.cz

Děkujeme všem, kteří se do těchto projektů zapojují a zároveň apelujeme na všechny ostatní, aby své odpadky od vody odnášeli a předcházeli tak samotným úklidům. Kdyby každý z nás odnes od vody to, co si tam také přinese, tak by vůbec k těmto akcím nemuselo docházet.

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Úklid řeky Sázavy

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář