Inzerovat zde
Inzerovat zde

U vody je třeba myslet

Petrův zdar přátelé, na rybaření je skvělé to, že i když ryby neberou, tak nedokážete myslet v danou chvíli na nic jiného než jak je přimět k záběru a co udělat jinak.

Inzerovat zde
Petrův zdar přátelé, na rybaření je skvělé to, že i když ryby neberou, tak nedokážete myslet v danou chvíli na nic jiného než jak je přimět k záběru a co udělat jinak. I proto je tento koníček nejlepším možným psychiatrem. U vody si dokážeme odpočinout, utřídit myšlenky a mnohdy se posunout v životě, ale i technice rybolovu dál. Takže co se mi stalo tentokrát? 

Seděl jsem u vody a první hodinku jsem byl bez záběru, dokonce i bez jakéhokoliv kontaktu na feederové špičce. Potom ale mé krmné místo rybky objevily. Pomalejší zátahy naznačovaly přejezdy, rychlejší a velmi krátké zatáhnutí naopak záběr. Obojí jsem však nedokázal při záseku proměnit. Prvně mě napadlo, že jsem pouze dřevák, jak se často tento výraz používá ve sportovním odvětví pro ty, co jsou méně schopní. 

Postupem času jsem si ale uvědomil, že i dřevák dá po několika pokusech gól nebo hezky nahraje. Takže jsem začal uvažovat nad tím, že moje sestava mi nenahrává do karet. Co takhle z průběžné feederové sestavy pomocí obyčejného bročku za krmítkem udělat poloprůběžnou sestavu? Když ryba zabere a jemně pohne s montáží, mohla by se o tíhu krmítka seknout. 

Světe div se, ono to zafungovalo. Hned první záběr po mém vylepšení byl takový, že jsem jen přizvedl prut, žádný zásek nebyl potřeba. Najednou nebylo nutné, abych měl reakční schopnosti při rychlém ohnutí špičky pilota formule 1, ale i přes to jsem dokázal proměňovat záběry. 

Budu doufat, že jsem vás tímto příspěvkem při nejmenším pobavil, někoho dost možná i inspiroval. Tak či tak je u vody krásně, když berou nebo neberou, vždy naši mysl dostanou. Ať vám to jezdí přátelé, ahoj!

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře U vody je třeba myslet

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář