Inzerovat zde
Inzerovat zde

Třešně, splávek, řeka a tloušti! To nelze nemilovat

Petrův zdar přátelé, valná většina z nás se nyní dozajista připravuje na zahájenou lovu dravých ryb. Tento sváteční den je pro rybáře moment na který se těší dlouhé měsíce.

Inzerovat zde
Petrův zdar přátelé, valná většina z nás se nyní dozajista připravuje na zahájenou lovu dravých ryb. Tento sváteční den je pro rybáře moment na který se těší dlouhé měsíce. Otevírají se nám nové možnosti, opět po nějakém čase můžeme sáhnout po trochu jiných prutech a zaměřit se na ryby, které byly doposud hájeny. 

Příspěvky okolo přívlače či rybolovu na nástražní rybičky však dostanou šanci někdy příště. Dnes bych se chtěl zaměřit na lov tloušťů se splávkem a třešněmi. Tento způsob rybolovu je mnohými rybáři čím dál více opomíjený. A já si myslím, že je to veliká škoda. Přitom stačí natrhat hrst třešní, navázat spláveček na jemný proutek a vyrazit k vodě. 

V ten moment se totiž člověk tak trochu vrátí zpět do dětských let. Tehdy byla pytlačka s třešněmi můj nejoblíbenější nástroj zábavy. Dnes jsou možnosti úplně jiné. Díky bolognesovému prutu společně s kvalitními splávky a bižuterií dokážeme být mnohem úspěšnější. Stejně tak nástrah je nyní v rybářských krámech nepřeberné množství. Na tlouště však pro mne vždy zůstane nejefektivnější prostá třešeň. 

Přijít k řece, napíchnout neodolatelnou třešni na háček, nahodit do proudu a sledovat splávek. Průběžně měnit místa, přenastavovat hloubku a zkoušet to pořád dokola. Dokud se jednou brčko poskakující po vodní hladině nepotopí. Pak jen zaseknout a pokusit se zdolat torpédo jménem jelec tloušť. Je to prosté, avšak neuvěřitelně zábavné. Tato rybolovná technika pro mě bude vždy srdcovou záležitostí. 

Zkuste se i vy čas od času vrátit ke kořenům. Opravdu to stojí za to. Vybaví se vám tolik nezapomenutelných vzpomínek… Navíc si užijete procházku kolem řeky a u toho snad zdoláte i nějakou tu rybku. Tak ať vám to jezdí, ahoj! 

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Třešně, splávek, řeka a tloušti! To nelze nemilovat

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář