Inzerovat zde
Inzerovat zde

Treska tmavá

Treska tmavá, která je právem přezdívaná jako mořský losos, kvůli její síle a rychlosti.

Inzerovat zde

Treska tmavá nebo-li keler dorůstá do délky až sto třiceti centimetrů, ale obvykle se loví exempláře od 30 do 70 centimetrů. V Norsku se třou tresky tmavé od měsíce března až do měsíce června.

Nejvhodnější čas pro jejich lov je od měsíce května do října. Najdeme ji od jihu až po sever Norska. Nejčastěji keleři jezdí v hejnech a tak je možné, že při jejich lovu jich dokážete při jednom driftu chytit i několik. Jsou to neuvěřitelně silné a bojovné ryby. Zajímavostí je, že dokáží velmi dobře vyrovnat tlak a tak se může občas stát, že vám příjde záběr a keler vám pojede nahoru k lodi takovou rychlostí, že nebudete stíhat namotávat. Většinou je to, ale naopak a po razantním záběru vám větší exemplář ihned vypáli přes brzdu do hlubin. S tím to torpédem si opravdu užijete velikou zábavu. 

Lze ulovit téměř na všechny nástrahy od těch gumových až po pilkry nebo různé návazce s chobotničkami. Treska tmavá velmi dobře reaguje na pohyb, proto je dobré vláčet vaší nástrahu rychleji než obvykle a občas ji třeba na sekundu zastavit. Někdy právě v ten moment přichází záběr.

Většinou se pohybuji v těch větších hloubkách okolo 60-120 metrů. Velmi často se loví keleři i kolem sádek, kde je potřeba pamatovat na to, že lze lovit až dvě stě metrů od sádek. 

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Treska tmavá

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář