Inzerovat zde
Inzerovat zde

Treska polak

Velmi oblíbená ryba především u vláčkařů, kteří jezdí do Norska právě kvůli polakům.

Inzerovat zde

Treska polak může dorůst až do délky sto třiceti centimetrů, ale nejobvykleji se loví exempláře v rozmezí mezi padesáti až osmdesáti centimetry. Polaci přes devadesát centimetrů se dají považovat za trofejní.

V Norsku se treska polak tře od měsíce března až do června. Nejvhodnější doba pro jejich lov je od května až do konce října. V jarních měsících a ze začátku norské sezony se polaci chytají na větších hloubkách okolo 60-80 metrů, později se polaci jezdí krmit ke břehu a schovávají se poblíž chaluh, kde mají i dostatek přirozené potravy v podobě menších rybek

A právě ke břehu většinou od vláčkařů směřují náhozy s gumovými nástrahami, pilkříky nebo chobotničkami na návazci. Čím dál častěji ji také vyhledávají muškaři, kteří si tuto bojovnou rybu také velmi oblíbili. Jedná se o velmi bojovnou rybu a patří k těm oblíbenějším mezi rybáři navštěvující Norské fjordy.

Ulovit se dá od jihu až po střední Norsko. Chytá se ovšem ojediněle i na začátku Severního Norska. Jedno z nejlepších míst pro lov těchto ryb je v oblasti Flatanger.

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Treska polak

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář