Inzerovat zde
Inzerovat zde

Tomáš Spáčil má zlato a stříbro z MeMi ČR v rybolovné technice

05. 07. 2019
Ve dnech 28. a 29. června se konalo v Českých Budějovicích MeMiČR v rybolovné technice. Středočeský územní svaz na tomto závodě reprezentoval Tomáš Spáčil a Amálie Ungrová, oba závodníci jsou z MO Hořovice.

Ve dnech 28. a 29. června se konalo v Českých Budějovicích MeMiČR v rybolovné technice. Středočeský územní svaz na tomto závodě reprezentoval Tomáš Spáčil a Amálie Ungrová, oba závodníci jsou z MO Hořovice.

V pátek se začalo závodit multi disciplínami a obě obouruče, jak zátěž dálka, tak muška dálka obouruč (losos). Hned první den se začalo ukazovat, že se bude závodit za velmi proměnlivého větru, který bude ovlivňovat celý průběh závodu, což se projevilo hlavně v sobotním klání. Po prvním dnu neměl Tomáš žádnou finálovou účast (prvních osm) a především v hodu muškou do dálky obouruč měl ambice na medaili, ale bohužel již první den doplatil na protivítr a skončil v polovině startovního pole.

V sobotu se začalo závodit hned od rána za velkého horka, které dosahovalo odpoledne na hřišti přes 40 stupňů. První disciplína byla hod muškou na cíl a Středočech Tomáš Spáčil vybojoval stříbrnou medaili, když hodil plný počet bodů jak v základu, tak i ve finále, ale závodník ze Slovinska byl o pár sekund rychlejší. V této disciplíně si vedla výborně i naše druhá zástupkyně Amálka Ungrová, když o jeden zásah nepostoupila do finále (Amálka v tomto roce závodí ještě v žákovské kategorii a na těchto závodech závodila proti absolutní světové špičce).

Celkem se závodů zúčastnilo neuvěřitelných 98 závodníků z Česka, Slovenska, Německa, Slovinska, Rakouska a Švýcarska. Největší konkurence byla mezi muži, kterých bylo 69.

Jako druhá disciplína se házel Aremberg (plachta) a tam Tomáš potvrdil svojí vynikající formu v terčových disciplínách, v letošním roce a stal se na Arembergu mezinárodním mistrem České republiky. Třetí a poslední terčová disciplína byla Skish, což je často nazýváno jako disciplína pravdy. I tady si vedli naši závodníci výborně, když Tomáš postoupil opět do finále a Amálce opět finále uteklo o jediný zásah. V samotném finále Tomáš jednou chyboval, a to stačilo na krásné páté místo.

Po polední pauze se dlouho řešilo, jakým směrem postavit výseče, protože se začal vítr točit a foukal vždy jinak, než ukazovaly předpovědi počasí. Do té doby figuroval Tomáš Spáčil společně s Janem Luxou (pozdější vítěz) na prvním místě. Bohužel hned první odpolední disciplína rozhodla defakto o celém závodě, kdy spousta závodníků včetně Tomáše házela do velkého protivětru a pak zase někteří házeli za velké podpory větru a vznikly obrovské rozdíly v dosaženém počtu bodů. Poslední disciplína se házela také většinou do protivětru a již neovlivnila celkové pořadí. S tímto faktorem se musíme smířit a myslím, že oba naši závodníci podali výborné výkony a patří jim velké poděkování za vzornou reprezentaci.

Výsledky MeMiČR 2019

Velké poděkování patří Středočeskému územnímu svazu, naší mateřské organizaci MO Hořovice a v neposlední řadě obci Zaječov, kde po celý rok trénujeme. Bez pomoci těchto subjektů bychom nemohli podávat takové výkony.

Zdroj: CRS-SUS.CZ

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Tomáš Spáčil má zlato a stříbro z MeMi ČR v rybolovné technice

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář