Inzerovat zde
Inzerovat zde

Tam kde je svět ještě v pořádku

Petrův zdar přátelé, každý z nás dozajista zná ten čas, kdy se den s nocí střídá a u vody nastává dokonalý klid. Rybář tak najednou vnímá jen okolní zpěv přírody a lovící dravce, kteří třískají do menších rybiček, zatímco se my, právě zmíněné predátory tiše pokoušíme přelstít k záběru.

Inzerovat zde
Petrův zdar přátelé, každý z nás dozajista zná ten čas, kdy se den s nocí střídá a u vody nastává dokonalý klid. Rybář tak najednou vnímá jen okolní zpěv přírody a lovící dravce, kteří třískají do menších rybiček, zatímco se my, právě zmíněné predátory tiše pokoušíme přelstít k záběru. Ten kontrast mezi denním a večerním rybařením pokud někdy u vody zůstanete déle, stejně tak jako nedávno my, je prostě neuvěřitelný. 

V momentě se vás zmocní pocit, že teď je ta pravá chvíle a zatímco jste přes den měli jen pár drobných kontaktů s rybou, tak nyní se to může celé otočit. Přesně pro ten pocit k vodě rádi chodíme, jelikož právě v těchto chvílích nedokážeme myslet na starosti či povinnosti. Teď se zkrátka dokážeme soustředit jen na koníček, který bezmezně milujeme.

Leckomu se to může zdát jako hloupost. Například nezasvěcená polovička může říct, že jen nahazujeme do vody, stahujeme zpět, či čekáme na záběr. Tak to ovšem vůbec není. Rybaření je souhrn všech možných událostí, nad kterými musíme neustále přemýšlet. Například nad volbou místa, nástrahy a jejím vedením i případnými změnami, které máme v plánu provést, když nám to zrovna nepůjde. 

Kolikrát když vidím aktivně lovící dravce, které nejsem schopen přelstít k záběru, tak se mi kouří z hlavy víc, než kdybych byl zrovna v pracovním opojení. Když se však nakonec povede proměnit nějaký ten záběr, člověku okamžitě výrazně stoupne množství adrenalinu v krvi a najednou se ho zmocní pocit, který nelze popsat, jedině zažít. 

Proto rybaření tolik prožíváme. Protože právě u vody je pro nás svět ještě v pořádku. 

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Tam kde je svět ještě v pořádku

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář