Inzerovat zde
Inzerovat zde

Suchá muška

Muškaření jako takové skrývá spoustu zážitků a zrovna jedním z největších je právě ten, kdy lovíte na suchou mouchu. Ukážeme si jak navázat sestavu se suchou mouchou.

Inzerovat zde

Muškaření jako takové skrývá spoustu zážitků a zrovna jedním z největších je právě ten, kdy lovíte na suchou mouchu. Proč? Protože když hledáte ryby, zoufale se snažíte jim nabídnout svojí nástrahu z hladiny a poté napřímo uvidíte záběr, na který budete reagovat zásekem, tak mi opravdu věřte, že se jedná o adrenalinový a nezapomenutelný zážitek. Montáž, kterou si dnes ukážeme, je vhodné použít právě v případech, kdy ryby sbírají hmyz z hladiny. Ukážeme si jednu z mnoha možností, co se týče suché mouchy. Tak pojďme na to.

Jakým způsobem tuto sestavu navázat?

Vezmeme si konec naší plovoucí šňůry, která je ukončená rychlospojkou a do očka navlékneme plovoucí návazec například Airflo. Na konci tohoto návazce máme k dispozici zhruba dvacet centimetrů vlasce, které využijeme k přivázání mokrokroužku. Poslední část této sestavy se skládá z návazce o průměru 0,08 – 0,16 (v závislosti na použité mouše a cílové rybě), který je standardně dlouhý šedesát centimetrů až jeden metr. Právě tento návazec je nutné přivázat k mikrokroužku a na jeho konec už jen umístit vybranou suchou mouchu.

Jednoduché předvedení můžete vidět na obrázku níže.

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Suchá muška

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář