Inzerovat zde
Inzerovat zde

Štikozubec obecný

Skvělý predátor vyzbrojený velmi ostrými zuby.

Inzerovat zde

Štikozubec obecný nebo-li přezdívaný hejk, či mořská štika, ačkoliv je mořská štika zavádějící, jelikož je to také úplně jiný druh ryby, žijící v jiných mořích. Štikozubec se dorůstá až do stodvaceti centimetrů, ale nejobvykleji narazíme na kusy okolo osedmdesáti až devadesáti centimetrů. Patří také mezi hlubinné predátory a vetšinou se loví na větších hloubkách okolo sto metrů. Občas se ale jezdí krmit i na lavice a menší hloubky okolo dvaceti, třiceti metrů. Zejména ve večerních hodinách. 

Jedná se o bojovnou rybu, kterou nejlépe přelstíme na cárky masa umístěné na trojháčku pod pilkrem nebo na speciálně vytvořený návazec s háčky na který později umístíme cárky masa například z menšího kelera nebo makrely. Dokážou ovšem bez problémů pozřít i celou nástražní rybku a kolikrát se nám stalo při lovu mníků na velikých hloubkách okolo sto šedesáti metrů, že jsme narazily na hejno metrových štikozubců, kteří celé makrely brali velmi agresivně a bez jakýchkoliv problémů. 

Jedná se o druh ryby, která má velmi kvalitní maso a ačkoliv je těžko ulovitelná stala se terčem spousty rybářů a to především kvůli delikátnímu masu. Nejčastěji na ně jezdí rybáři od měsíce července až do měsíce října do středního Norska. 

Více informací o této rybě si můžete přečíst v našem článku Štikozubci na hloubce

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Štikozubec obecný

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář