Inzerovat zde
Inzerovat zde

Štikový návazec s muškařským prutem

Štiky lze chytat i za pomocí muškařského prutu a tak si v tomto článku ukážeme jakým způsobem takovou sestavu s mouchou na štiky navázat.

Inzerovat zde

Štiky lze chytat i za pomocí muškařského prutu a tak si v tomto článku ukážeme jakým způsobem takovou sestavu s mouchou na štiky navázat. Tato sestava je určená k lovu pouze na jednu mušku. Je nutné kvůli větším velikostem používaných mušek samozřejmě použít vyšší AFTMA, tedy #6 až #9. Na tekoucích vodách můžeme nahazovat kolmo na proud a poté nechávat nástrahu splavávat s tím, že ji občas oživíme. Potom co nám muška splave, tak ji začneme stahovat proti proudu. Na stojácích budeme nahazovat do míst, kde se podle našich předpokladů budou dravci zdržovat. Stahujeme nástrahu zpět s dráždivými pohyby.

Jakým způsobem tuto sestavu navázat?

Ze všeho nejdříve si vezmeme naši muškařskou šňůru, buď intermídu, plovoucí nebo potápivou v závislosti na tom, kde ve sloupci budeme mít v úmyslu naší mušku vodit. Na šňůru zakončenou rychlospojkou přivážeme vlasec o tloušťce od 0,23 až do 0,45mm, záleží na očekávané velikosti ryb. Tento vlasec by měl být o délce alespoň jednoho a půl metru (u plovoucí šňůry), u intermídu a potápivky zvolíme alespoň sedmdesát centimetrů. Na konec tohoto vlasce nyní navážeme padesáti centimetrový návazec o silného průměru, který bude chránit před překousnutím. Na závěr můžeme navázat karabinu, která nám umožní snadnější a pohodlnější výměnu mušek. Nemusíte mít strach muška na karabině dobře pracuje.

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Štikový návazec s muškařským prutem

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář