Inzerovat zde
Inzerovat zde

Štika obecná

Jeden z nejznámějších dravců, které můžeme ulovit u nás v Česku.

Inzerovat zde

Štika obecná je dravá ryba a má zákonem stanovenou nejmenší lovnou míru. Je výborně přizpůsobena k lovu rybek a je to dokonalý predátor.

Pyšní se masivním, protáhlým, válcovitým tělem, řitními ploutvemi, které jsou posunuté až dozadu a protáhle velmi dobře ozubenou čelistí. Takové uspořádání těla umožňuje Štice velmi rychlý start na svojí kořist, která ve většině případů ani nestihne reagovat. Zuby má štika zahnuté dovnitř a v případě, že se odlomí nebo odumřou je nahradí nové. Tělo je zelenohnědě, pokryté světlými skvrnami ve většině případů do svislých pruhů.

Štika může mít až 1,5 m na délku a vážit přes 25 kilogramů. Nejběžněji se u nás loví štiky v rozměrech 50 - 70cm, ale na spoustě našich revírů najdeme i mnohem větší exempláře. Štika je dravec, který velmi rád jako ostatní dravci loví večer a v noci, šanci na ulovení ovšem máte i přes den, jelikož štiky jsou ve většině případů aktivní téměř pořád. Mezi její potravu patří rybky odpovídající její velikosti, tedy plotice, oukleje, okouni, ježdíci a podobně.

Vyskytuje se na tekoucích i stojatých vodách a je dobré je hledat okolo různých vázek, potopených stromů, leknínů a podobně

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Štika obecná

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář