Inzerovat zde
Inzerovat zde

Smutný pohled na aktuální situaci

Petrův zdar přátelé, dnes započal ten smutný den, kdy rybářské právo můžeme vykonávat pouze na území obce, města, nebo zkrátka tam kde máme bydliště.

Inzerovat zde
Petrův zdar přátelé, dnes započal ten smutný den, kdy rybářské právo můžeme vykonávat pouze na území obce, města, nebo zkrátka tam kde máme bydliště. To se samozřejmě ještě může změnit, jelikož Český rybářský svaz oslovil příslušné orgány státní správy, které snad odpoví a podají stanovisko k výkonu rybářského práva v aktuálních podmínkách. 

Toto nařízení je nešťastné, jelikož každý z nás kdo prchá k vodě za účelem vyčistit si hlavu od každodenních povinností a stresu vyvolaným touto dobou, se jen velmi těžko potká s jinou osobou a potencionální hrozbou. V přírodě, u vody, tam kde slyšíme jen zpívat jarní, probouzející se ptáčky, tam se skutečně nenakazíme. Jasně dalo by se to samé říct i v případě, že je někoho zálibou pouštění draků, ježdění s RC modely a podobně. Tady je ovšem problém v tom, že ve spoustě místech bydliště některých rybářů zkrátka žádný revír není. A tak se jednoduše ptám, komu tohle všechno prospěje? Pro spoustu z nás, rybářů, je totiž náš koníček jedinou světlou chvilkou v jinak šílené době, díky kterému si dokážeme zachovat ještě zdravý rozum. 

Dnes ráno při cestě do práce vidím všude policejní auta zastavující spěchající řidiče do práce. Všude zátarasy jakoby se hledal nebezpečný a obávaný zločinec. Přitom se kontroluje zdali lidé mají řádně vypsaný kus papíru, aby se mohli dostavit do práce a živit rodinu. Po tom všem už mě ta chuť k rybaření skutečně pomalu, ale jistě přechází. Představa, že se přejezd mezi okresy kvůli rybaření povolí mě už nyní netěší, ale naopak děsí. Jelikož kdybych měl během cesty na ryby potkat dvě, tři kontroly, tak asi skutečně raději zůstanu doma. 

Rádi bychom na tuto situaci přátelé znali váš názor. Dejte nám prosím do komentářů vědět, co si o tom všem myslíte. Přejeme vám zdravou mysl, zdravé tělo a zdravého ducha. Doufejme, že se tato hrozná doba rychle přežene a mi zase budeme moci žít. Žít znamená pro mě to, že budu mít možnost si zajet k revíru kde nikoho nepotkám, přijít k vodě, nahodit a chvíli nepřemýšlet nad každodenními problémy. 

Diskuzi k tomuto tématu můžete sledovat v našem příspěvku na Facebooku

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Smutný pohled na aktuální situaci

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář