Inzerovat zde
Inzerovat zde

Skvělý výkon Tomáše Spáčila z kterého je zlato a stříbro z MS a bronz ze Světového poháru!

20. 09. 2019
Ve středu 4. září se sjeli nejlepší závodníci v rybolovné technice do Hluboké nad Vltavou, kde se konalo mistrovství světa. Celé mistrovství bylo rozděleno do třech závodních dnů a členem české reprezentace byl i hořovický Tomáš Spáčil.

Ve středu 4. září se sjeli nejlepší závodníci v rybolovné technice do Hluboké nad Vltavou, kde se konalo mistrovství světa. Celé mistrovství bylo rozděleno do třech závodních dnů a členem české reprezentace byl i hořovický Tomáš Spáčil.

Závod byl organizačně na vysoké úrovni a našim závodníkům se mimořádně dařilo. Závodů se zúčastnilo 84 závodníků z 16 států.

Hned první den a první disciplína byla pro Tomáše úspěšná, když získal stříbrnou medaili v mouše skish. Jelikož dosáhl plného počtu bodů, stejně jako vítěz z Japonska, musel rozhodovat dosažený čas a ten měl Tomáš o tři vteřiny horší. Zajímavostí je, že dosažený čas Tomáše by mu na všech posledních MS zaručoval zlatou medaili.

V dalších disciplínách se mu již nepodařilo dosáhnout na medaile, i když se dokázal několikrát dostat do finále (nejlepších osm). Celkově se Tomáš Spáčil umístil na pátém místě v pětiboji a potvrdil svoje kvality a vysoko nasazenou laťku.

Po závěrečném sečtení všech bodů bylo jasné, že tým České republiky, jehož součástí byl i Středočech Tomáš Spáčil, se stane mistry světa.

Hned týden po MS pokračovala sezona dalším závodem, a to finále světového poháru v RT. Tyto závody se konaly v polských Szamotulech a sjela se na ně defakto celá špička závodící v pětiboji.

Světový pohár se letos skládal z pěti závodů a do konečného pořadí se počítaly nejlepší tři. Na těchto závodech se Tomáš umístil na čtvrtém místě a po sečtení všech bodů obsadil celkově ve světovém poháru TŘETÍ místo.

Již několikátou sezonu předvádí Tomáš Spáčil vyrovnané výkony, které ho řadí do absolutní světové špičky a zajisté ještě neřekl poslední slovo.

Chtěli bychom poděkovat za podporu obci Zaječov, městu Hořovice, naší MO Hořovice a v neposlední řadě našemu Středočeskému územnímu svazu, kteří nás a rybolovnou techniku podporují.

Zdroj: CRS-SUS.CZ

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Skvělý výkon Tomáše Spáčila z kterého je zlato a stříbro z MS a bronz ze Světového poháru!

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář