S anglánem na podzim

16. 11. 2015
Konečně jsem se dostal i k plavané a rovnou jsem vyrazil na mušovské jezero.

Tento rok jsem plavanou výrazně zanedbával a tak jsem se rozhodl vydat na mušov s anglánem. Když mi výjde čas a mám chuť na lov s angličákem, tak je pro mě často mušov tou nejčastější a nejoblíbenější volbou.

Začíná trochu přituhovat a ryby jsou aktivní a hodně se krmí, proto si dnes nachystám celkem dost krmení 5kg. Do krmení přidám celou plechovku kukuřice a masné červy. Chytat a krmit budu zhruba na třiceti metrech, nechci to nějak přehánět a nemyslím si, že je potřeba chytat nějak daleko. Času mám dost a do žádných extrému se mi zacházet nechce, navíc těch třicet metrů je taková příjemná vzdálenost i pro mé oči. 

Po zakrmení asi dvě hodiny chytám pouze menší rybky ve složení plotice, ouklej a malé bolínky. Už několikrát jsem viděl se otočit větší rybu asi dvacet metrů za mým krmným místem a tak jen kroutím hlavou, že jsem to zase neodhlad a měl jsem začít chytat mnohem dál. Věřím ovšem svému krmnému místu a tak zkusím něco změnit. O drobné rybky zájem rozhodně nemám, proto si chystám další plechovku kukuřice a konopí do misky vedle, vytahuji prut s raketkou a nahazuji tento partikl do svého krmného místa. Už nebudu dokrmovat koulema, ale bude hrubou návnadou tak abych odradil menší rybky a jen tiše doufám, že mi tam najede i něco většího. Do spomba přidávám i trochu pelet o menšího průměru a celkově udělám asi deset náhozů. 

Po půl hodině první záběr a je z toho Cejn, který má rovných 55cm a to je dobrý začátek. Podobným způsobem to pokračovalo další dvě hodinky a já pochytal několik pěkných Cejnů a pár menších kapříků. Změna partiklu za návnadové koule byla dramatická a do konce lovu jsem už nezavadil o menší rybu než třicet centimetrů. Možná se vám to může zdát jako hodně hrubý lov na plavanou, ale mě nic jiného nezbývalo, abych se dostal přes hejna těchto malých rybek. 

Byl to pěkný den a pojedu zas. Petrův Zdar.

Připojené obrázky

Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře S anglánem na podzim

  • Bořek Krátký před 2 lety

    Ahoj kluci, hezkej článek. Rád bych nekdy zašel s vama na ryby. Pokecat a zachytat, taky chodím totiž na musov. Zdarec Bořek.

Vložit nový komentář