Inzerovat zde
Inzerovat zde

Ryby v překážkách 1

29. 10. 2015
První díl článků z výpravy za rybami zdržující se u překážek.

Chytat ryby v blízkosti různých překážek jako jsou například popadané stromy, lekníny a podobně vyžaduje veliké zkušenosti, silné nářadí a také trochu štěstí. Před nedávnem jsem narazil na jeden revír a vybral si místo u spadených třech stromů do vody. K vodě jsem jel pouze na jeden den, proto jsem zvolil osvědčené boilies banán. Boilies jsem den předem dal do kbelíku s atraktem a nechal ho přes noc nasát ovocné příchutě. Tak trochu jsem si hrál na chemika, ale už kolikrát se mi to právě s tímto boilies osvědčilo. Po příjezdu k místu s popadenými stromy do vody, jsem tedy začal krmit jen pár metrů od těchto překážek. Vše jsem měl nachystáno a tak jsem nahodil a chystal si návazce i další nástrahy vhodné do této překážkové lokality.

Po necelé hodině se mi rozjel pravý prut, který byl necelých pět metrů od překážek. Okamžitě zvedám prut a sleduju jak my neuvěřitelnou rychlostí mizí silon z cívky. První ryba skončila v překážce. Ten tah byl ohromný a určitě se nejednalo o nějaký menší kousek. Druhý nához jsem už tedy směřoval o něco dále od překážek. Zkusil jsem nahodit do levé části krmného fleku. Záběr na sebe opět nenechal dlouho čekat a vyklubal se z toho první kapřík okolo 60cm. Okamžitě jsem ho odháčkoval a znovu nahodil. Podobným stylem to pokračovalo dále a stále jsem tahal ryby do 65cm.

Takhle to dál nejde, musím vymyslet něco nového.. První nához kdy jsem měl na prutu opravdu krásnou rybu směřoval hodně blízko překážkám a ostatní dále. Jak ale rybu při záběru otočit? Risknu to znovu. Nahodil jsem tedy opět prut do blízkosti popadaných stromů a čekal jsem na rozjetí jako tomu bylo v prvním případě. 3 hodinu bez záběru a už přemýšlím nad odchodem domů, lae dočkal jsem se a konečně opět hrčák, přizvednul jsem prut, měl jsem řádně utaženou brzdu a držel co to šlo. Rybu jsem úspěšně otočil, nabrala nový směr na otevřenou vodu, tak jsem trochu povolil cívku s tím, že se jí pokusím zdolat v místech kde žádné překážky nejsou. Po úrputném boji daleko od břehu jsem konečně rybu přitáhl blíž. Trochu my i pomohla rychlou jízdou ke břehu a tak utahuji brzdu a navíjím. Už jsem ho spatřil, Amur jako poleno, ten má určitě přes metr. Okamžitě jak se Amur dostal ke břehu a k hladině, vystřelil jako raketa a bylo po boji. Urval my návazec, bylo to tak rychlé, že jsem tu brzdu zkrátka nestihl povolit. K tomu se nedá co dodat. Sbalil jsem pruty a odjel. V hlavě jsem si neustále opakoval osudnou situaci, co musím udělat jinak a lépe příště.

Také jsem si pokládal otázku, proč jsem v levé části krmného fleku chytal Kapry a v pravé části u překážek Amury. V dalším docházce jsem to ovšem zjistil a také jsem to zahrnul do druhého článku tohoto dílu.

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Ryby v překážkách 1

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář