Inzerovat zde
Inzerovat zde
Inzerovat zde

Rybostroj

Rybářský blog jehož autorem je náš zakladatel a šéfredaktor Zdeněk Řeřucha. Najdete tu především spoustu Zdenálových rybářských zážitků a fotek.

Inzerovat zde

Jsem rád, že vás můj web zaujal natolik, že jste se proklikali až do kategorie, která by vám měla říct pár zajímavostí o mě. Jmenuji se Zdeněk Řeřucha a jsem zakladatelem a šéfredaktorem rybářského magazínu Zachytame.cz i jeho jazykových mutací. Provozuji také rybářský kemp ve středním Norsku, který se stal mým druhým domovem.

rybaření jsem přilnul již od malička, už ve svých pěti letech jsem jezdil k vodě s mým otcem a dědou. Především díky nim jsem pochopil co je to být rybářem a mít rád přírodu. V dnešním uspěchaném světě je každý výlet k vodě balzám na duši. Neznám lepší relax a odpočinek od každodenních starostí. Dřív jsem hrával hokej, také mě to bavilo a naplňovalo, stejně tak když jsem si hrál po nocích s webovými stránkami, ale nic se nikdy nevyrovnalo rybaření.

Rybaření je zkrátka koníček, který člověk musí milovat. Ať už jde k vodě sám nebo s přáteli, kdy je nastolená pohodová atmosféra plná skvělého humoru nakonec okořeněná pěkným úlovkem. Spousta rybářů se v dnešní době snaží chlubit, předhánět, závidí si a to není zrovna cesta, která vyjadřuje kdo to vlastně správný rybář jako osoba je. Já osobně si myslím, že rybaření je koníček gentlemanů, vždy bychom měli přát našim kamarádům u vody ať chytí pořádnou rybu, měli bychom si pomáhat, vyprávět příběhy o tom na co, kde a jak nám to bralo. Měli bychom si vyprávět příběhy o našich trofejních úlovcích a všemožných zážitcích a navzájem tyto informace čerpat, poučit se z nich a nechat se inspirovat. Pokud tohle člověk skutečně pochopí, bude rybaření milovat čím dál více.

Dříve jsem začínal jako ajťák a zároveň hrál hokej. Potkal jsem spoustu skupinek lidí, někde byla atmosféra stísněna, jinde vítězná, ale atmosféra mezi rybáři patří k těm nejvzácnějším. Ta je prostě vždy uvolněná, pohodová a přející, jen je nutné mít kolem sebe ten správný okruh lidí.

Po škole jsem si začal hrát s webovými stránkami, mezi tím jsem vyvíjel a plnil obsahem můj rybářský magazín Zachytame. Běžně jsem chodil v šest večer z práce a do dvanácté hodiny večerní jsem pracoval na mém milujícím projektu. Značnou část toho co jsem vydělal jsem investoval do vývoje a marketingu webu. Byl to běh na dlouhou trať, v takovém tempu jsem vydržel dva roky, poté se začali ukazovat výsledky a já byl nucený se poohlednout po dalších redaktorech, vytvořit tým, který mi pomůže spravovat něco v co jsem ze začátku ani nedoufal.

Poté se to přehouplo do té fáze, že jsem potřeboval opustit svojí stávající práci a věnovat se pouze svému magazínu. Svojí novou životní cestu jsem chtěl něčím podpořit, potřeboval jsem naprostou změnu. Věděl jsem, že magazín v podobě jaký byl mohu spravovat odkudkoliv a vždy mě lákalo provozovat rybářský kemp v Norsku. Zdejší přírodu, lidi a způsob života jsem měl vždycky rád. I proto jsem později opustil svojí rodnou zem a otevřel si tu rybářský kemp.

Začala pro mě úplně nová éra, najednou jsem se musel naučit pracovat i manuálně. Opravovat lodní motory, dveře, okna na baráku, zkrátka vše co bylo potřeba. Pochopil jsem, že když nyní žiji ve vesničce s 26 obyvateli na konci světa, tak mi tu nikdo s ničím nepomůže.

První rok provozu rybářského kempu byl mojí největší životní zkouškou. Neuměl jsem manuálně vůbec nic, neuměl jsem pořádně jazyk, abych se tu dorozuměl, neměl jsem žádnou klientelu a navíc jsem byl daleko od rodiny a mých přátel. Řekl jsem si, že teď do toho musím opravdu kopnout a zvýšit obrátky.

Začal jsem pracovat na tom, aby byl rybářský kemp obyvatelný, aby se tu mí hosté cítili dobře, mezitím jsem pracoval na webových stránkách kempu, ale i na Zachytame a po nocích jsem pomocí různých aplikací studoval jazyk. Díky svým marketingovým schopnostem jsem měl hned další sezónu vyprodáno, a když začali jezdit mí první hosté, tak jsem konečně opět po delší době cítil, jak mi padá veliký kámen ze srdce.

Dnes se ze spousty mých hostů stali přátelé, jsem rád, když si ke mně do kempu jezdí odpočinout od práce. Líbí se mi, že se tu nastolila přátelská atmosféra, není to tu jen o rybaření, je tu spousta humoru, přátelských posezení a to k rybaření skutečně patří. Vždy mě potěší, když svým hostům poradím kde a jak chytat a jim se podaří chytit trofejní úlovek. Do své nové práce jsem se zamiloval i když to má mnohdy i své tmavé stránky. Ty je potřeba překousnout a vždy se těšit z věcí, které nás skutečně baví.

Připojené obrázky

Připojená videa

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Rybostroj

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář