Inzerovat zde
Inzerovat zde

Rybolov na rybářském revíru a usedlosti Angra ve Švédsku

Článek o rybolovu ve Švédsku, konkrétně na rybářském revíru a usedlosti Angra - úlovky, tipy, rady, fotky a videa.

Inzerovat zde

Čtyřicet kilometrů na západ od města Ljusdal a zhruba čtyři hodinky cesty autem od Stockholmu najdete nádhernou rybářskou oblast, ležící uprostřed lesů, která se jmenuje Angra.

Tento kraj má spoustu přezdívek, pravdou je, že je to tu opravdová divočina, která vyjadřuje pravé Švédsko a tak pokud toužíte po skvělém rybolovu a zároveň poznáním nádherné a tvrdé švédské krajiny, potom pro vás rybářský výlet do tohoto střediska bude dozajista tou nejlepší volbou. Zde se objevíte uprostřed ohromných lesů a zřídka potkáte zemědělskou usedlost a typické červené domky.

Co skrývá zdejší revír

Celý revír Angra obsahuje několik úseků říček, jednou z nich a tou nejzajímavější je říčka Angeran, potom tu najdete jezero Sillersjon, dále úchvatné jezero Angratorn či Laforrsjon, tyto jezera jsou vyhlášená úlovky nádherných štik, pěkné pstruhy naopak skrývá jezero Gommostjarn a peřeje na řece jménem Ljusnan. Příležitostí k rybolovu je zde opravdu mnoho.

Říčka Angeran poskytuje ideální podmínky pro muškaře, lze ji snadno a jednoduše přebrodit a najdete tu výborné úseky pro lov pstruhů i nádherných lipanů. Pokud si přibalíte i belly boat můžete vyrazit na lov štik a okounů a to na jezero Sillersjon. A pokud nebudete mít belly boat můžete si vypůjčit nějakou ze zdejších veslic, které jsou přímo určeny k pronájmu pro rybáře. Vyrazit můžete samozřejmě i na hluboké jezero Laforssjon, které skrývá taktéž veliké štiky a okouny. Ti co milují pstruhařinu si určitě užijí rybolov na peřejích na řece Ljusnan.

Rybolov

Sezóna zde začíná v polovině května a končí koncem září. Pokud se sem budete chtít vydat na štiky, potom pro vás bude nejlepší vyrazit v měsíci květnu, červnu či září. Okouni jsou více aktivní od června do září a naprosto stejně tak tomu je i v případě lovu pstruhu či lipanů. Na tekoucích vodách lze lovit pstruhy pouze od patnáctého května do jednatřicátého srpna a lipany od patnáctého května do jednatřicátého října a je zde povolen pouze lov na umělé nástrahy. Za den si může rybář ponechat maximálně jednu štiku v rozmezí od padesáti do osmdesáti centimetrů a tři okouny do čtyřiceti centimetrů. Dále tři pstruhy nad čtyřicet centimetrů a tři lipany mezi pětadvaceti a třiceti centimetry.

Mimo rybářské aktivity

Pokud se vám zrovna nebude chtít vyrazit na ryby, tak můžete sednout na kolo či naopak na kanoi a poznat krásu švédské krajiny. Hromadně se zde také pořádá fotografování losů, bobrů, medvědů a dalších zvířat. Je to tu zkrátka kouzelné a na své by si dozajista přišel i nerybář.

Ubytování

Angru najdeme přímo na břehu řeky Angeran a právě zde najdeme několik možností pro ubytování. Najdete tu větší i menší chatky pro různě početné posádky. Všude je většinou k dispozici kuchyň, koupelna, sprcha, ložnice a také pult pro zpracování ryb či mrazák. Na rybáře jsou zde majitelé ubytovacích zařízení připraveni.

Doprava

Nejvhodnější je sem dojet trajektem. Ve své podstatě pojedete z Prahy do Německa a to konkrétně do Rostocku a odtud trajektem do švédského Trelleborgu. Cesta trajektem bude trvat přibližně šest hodin, jakmile se vylodíte, tak už rovnou můžete vyrazit na Angru.

Dopravit se sem samozřejmě můžete i letecky, ale to považuji za dražší možnost. Nehledě na to, že byste pravděpodobně byli nucení si na letišti navíc zapůjčit automobil.

Ceny

  • Průměrně zde stojí ubytování pro jednoho člověka na týden 9 tisíc kč
  • Dále je možné zapůjčit si bellyboat za 900Kč na den
  • Pronajmout loď za 2000Kč na den
  • Veslici za 900Kč na den 
  • Zakoupit povolenku za 1500Kč na týden
  • Rybářský průvodce stojí 6000Kč na den

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Rybolov na rybářském revíru a usedlosti Angra ve Švédsku

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář