Inzerovat zde
Inzerovat zde

Rybolov na řece Suir

Informace o rybolovu na řece Suir v Irsku - úlovky, tipy, rady, fotky a videa.

Inzerovat zde

Pokud hledáte jednu z nejlepších pstruhových řek, které se nacházejí v Irsku, potom vás dozajista osloví řeka jménem Suir, která je mezi rybáři, kteří se věnují lovu pstruhů vyhlášeným revírem. Řeka Suir má šířku dvacet až třicet metrů a je zde povolen lov pouze na umělé mušky. Ulovit zde můžete celou škálu pstruhů o různých velikostech, nejčastěji ulovíte pstruhy s hmotností okolo půl kilogramu, ve večerních hodinách se zvyšují šance na ulovení větších exemplářů. Sezóna lovu pstruhů zde začíná v květnu a trvá až do konce září, záleží na aktuálních přírodních podmínkách. Mimo samotné řeky Suir, můžete vyrazit lovit také na řeku Nire, Tar a vyhlášené jezero Nire, to jsou bezpochyby, také velmi dobré pstruhové revíry.

Pokud se sem vydáte na konci lovné sezóny, tak budete moci lovit nejenom na muškařský prut, ale také na přívlačový prut na umělé nebo přírodní nástrahy a budete se moci pokusit ulovit nějakého ze zdejších lososů, jelikož do řeky Suir právě koncem sezóny tyto krásné ryby připlouvají.

Vybavení

Pro lov pstruhů vám postačí muškařský prut o délce osm až deset stop, AFTMA 5 až 7, intermediální nebo plovoucí šňůra, padesát metrů backingu a koncový návazec o průměru 0,16 až 0,25 mm.

Pro lov lososů můžete použít dvouruční muškařský prut o délce čtrnáct až šestnáct stop s potápivou WF šňůrou AFTMA 9 až 11, se sto metry backingu a koncovým návazcem o průměru 0,25 až 0,30 mm. Přívlačový prut mohu doporučit s gramáží 30 až 60 gramů a o délce 3,8 m, osazený smekacím navijákem či menším multiplikátorem.

Ubytování

Ubytovat se můžete například v menším rodinném penzionu s názvem Clonanav, který je také známý jako Clonanav Fly Fishing Center, v překladu Clonanav muškařské centrum. Tento rybářský penzion spravuje známý a velmi zkušený muškař jménem Andrew Ryan, který vám dokáže poradit s vázáním mušek, samotným chytáním, ale také s tolik důležitým výběrem místa. V tomto pensionu si rovněž můžete objednat stravování, snídani, večeři. K dispozici je zde celkem deset jednolůžkových a dvoulůžkových pokojů.

Doprava

Rybáři navštěvující Irsko do této země létají a poté si pronajmou automobil přímo na letišti. S vozem se pak můžete vydat na místo určení. Cena za zpáteční letenku včetně pronájmu automobilu na týden vychází zhruba na třináct tisíc korun na osobu, pro skupinku čtyř lidí. Pokud si budete chtít pronajmout auto o jeden den navíc, potom budete muset připlatit tisíc korun.

Ceny

Konkrétně v pensionu Clonanav je možné se ubytovat od prvního března až do třicátého září.

  • Šesti denní povolenka k rybolovu a týdenní ubytování ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní vás vyjde zhruba na šest set Eur.
  • Příplatek za jeden jednolůžkový pokoj je cca sto čtyřicet Eur.
  • Prodloužení pobytu o jeden den stojí devadesát Eur.
  • Polopenze stojí třicet Euro na den. 
  • Děti do dvanácti let mají slevu padesát procent.
  • Rybářský průvodce vás vyjde na tři sta euro na dobu osm hodin.

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Rybolov na řece Suir

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář