Inzerovat zde
Inzerovat zde

Rybolov na řece Blackwater Lodge

Informace o rybolovu na řece Blackwater Lodge v Irsku - úlovky, tipy, rady, fotky a videa.

Inzerovat zde

Pokud hledáte nejlepší lososí řeku Irska, potom pro vás řeka Blackwater bude dozajista tím pravým cílem. Je zde spousta zajímavých míst, od peřejí, hlubokých tůní až po mělčiny, každý den můžete chytat v jiných místech a to klidně v horní či dolní části revíru.

Na začátku sezóny tedy v období od ledna až do dubna se vyplatí lovit v hlubších částech revíru, kde se lososi z pravidla okolo pěti kilogramů skrývají. Potom od měsíce dubna až do června budete mít možnost ulovit menší lososi grils, kteří mají v maximu čtyři až pět kilogramů. Pokud se sem vydáte koncem května, budete mít možnost ulovit veliké lososi okolo sedmi kilogramů, avšak ti největší lososi okolo deseti kilogramů se zde loví až v srpnu a září.

Mimo lovu lososů se můžete věnovat také lovu mořských pstruhů, kteří z pravidla dosahují hmotnosti okolo dvou kilogramů a ulovit je můžete od měsíce května až do konce září. Ryby, které ulovíte, můžete zpracovat a poté uvařit, vyudit či nechat zamrazit.

Jaké vybavení budete potřebovat

Pro lov velikých lososů v období jara či podzimu se doporučuje použít dvouruční prut o délce čtrnáct až šestnáct stop s potápivou WF šňůrou AFTMA 9 až 11, sto metru backingu a koncový návazec o průměru 0,25 až 0,35mm. Na lov menších lososů grils vám postačí jednoruční prut AFTMA 7 až 9.

Lovit zde lososi, můžete také na přívlač či na krevety, k tomu jsou vhodné pruty o délce tří metrů a osmdesáti centimetrů, které mají gramáž třicet až šedesát gramů a jsou osazeny o smekací navijáky či menší multiplikátory.

Ubytování

Ubytovat se můžete ve známém hotelu s názvem Blackwater Lodge, který vám nabídne skvělé ubytování ve dvoulůžkových pokojích, kde najdete také sprchu a záchod. Ubytovat se můžete také v nějakém domku nedaleko hotelu.

Z výše popisovaného hotelu číší rybářská atmosféra, je perfektně zařízen, najdete tu také restauraci, kde velmi dobře vaří a navíc široký výběr mezi místními nápoji. Stravovat se můžete přímo v hotelu, kde si objednáte polopenzi, pokud se ubytujete v nějakém z místních domků, budete si moci uvařit sami ve vlastní kuchyni.

Ubytování na týden ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí vás výjde v období od 1.3. do 9.4. na 520Euro a v období od 9.4.-30.9. na 570Euro, jednodenní prodloužení pobytu vás vyjde na 80 Euro. Celý domek, který je situován pro šest osob vychází cca na 400 až 500 Euro na týden, včetně zapůjčení ložního prádla.

Doprava

Rybáři, kteří navštěvují Irsko, sem nejčastěji létají a poté si pronajmou vlastní automobil. Cenově vás vyjde zpáteční letenka včetně zapůjčení automobilu, který je pojištěný se všemi poplatky na zhruba třináct tisíc na osobu. Pokud si budete chtít pronajmout automobil o další den, budete muset připlatit cca tisíc korun.

Povolenky

Ceny povolenek na jeden den dle měsíců:

Únor – 40 Euro
Březen – 50 Euro
Duben – 60 Euro
Květen – 70 Euro
Červen – 85 Euro
Července – 75 Euro
Srpen – 75 Euro
Září – 95 Euro

Rybářský průvodce se pohybuje v ceně od devadesáti do sto euro za den.

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Rybolov na řece Blackwater Lodge

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář