Inzerovat zde
Inzerovat zde

Rybolov na ostrovech Langeland a Fyn

Informace o rybolovu na ostrovech Langeland a Fyn v Dánsku - úlovky, tipy, rady, fotky a videa.

Inzerovat zde

Úvodní informace

Na dánském pobřeží je lov mořských pstruhů národním sportem a již v šedesátých letech zde místní začali s vysazováním mořských pstruhů, konkrétně na ostrově Fyn. Tyto ryby si zde získali velikou oblibu a spousty příznivců a tak se začali investovat peníze, aby došlo k rozšíření této nádherné ryby i do dalších končin Dánska.

Pro mořské pstruhy jsou tu doslova ideální podmínky, jelikož je zde velmi kvalitní voda, Dánové nepřetržitě vysazují a pilně se starají o své revíry, například se zde velmi dbá na ochranu trdlišť, což můžete vyčíst z přísně daných pravidel. V dánských vodách ovšem nemusíte ulovit pouze mořské pstruhy, i když ti asi budou největším lákadlem, mezi další druhy ryb, které se zde vyskytují, patří například tresky, mníci a sledi.

Jakým způsobem se zde loví

Mořské pstruhy můžete ulovit na přívlač i na mouchu, navíc je možné je lovit téměř po celý rok, jelikož hlavní sezóna začíná již v březnu a končí koncem října. Pravidelně a běžně se zde loví ryby o délce čtyřicet až šedesát centimetrů, pokud budete mít kousek štěstí, můžete ovšem zdolat i jedince nad sedmdesát centimetrů délky, což už se považuje za obrovský úspěch. Připraveni musíte být i na to, že při lovu mořských pstruhů můžete mimo nich narazit také na tresky a jehlice.

K dispozici je zde spousta průvodců, které si můžete na místě objednat. Každý z nich má veliké zkušenosti a dozajista vám velmi dobře poradí, jakým způsobem si zde skvěle zachytat.

Put and také jezera, jsou jezera, kde platí systém, vysaď a chyť, což má daleko k rybolovu přírodních ryb, nic méně pro začínající rybáře to může být velmi dobrá volba a pro ty zkušenější dozajista pěkné zpestření rybolovu. Některá tato jezera jsou vyhrazena pouze pro muškaře a jinde je povolen lov na přívlač i mouchu.

Mořský rybolov je zde také možný. Určitě to nejsou tak zajímavé oblasti jako Norsko či Švédsko, nic méně za zpestření to určitě stojí a tak si zde také můžete objednat kutr a vyrazit s kapitánem na mořský rybolov. Zachytat si zde můžete především na jaře a to tresky obecné, polak, mníky, jehlice, platýse a v létě makrely. Lovit zde můžete na přírodní nástrahy, někde si lze velmi dobře zachytat i na položenou a pokusit se tak o platýse, úhoře či tresku.

Doprava

Do Dánska rybáři většinou jezdí vlastním automobilem, jelikož vzdálenost není nijak dramaticky dlouhá. Navíc létat se sem finančně nevyplatí a tak doporučuji vyrazit autem.

Ceny

Níže uvádím orientační ceny za povolení k rybolovu, které je možné z pravidla vždy zakoupit v místě pobytu.

  • Týdenní/celoroční státní rybářský lístek: 75 DKK/ 100DKK
  • Rybářský průvodce (lov mořských pstruhů): 1500 DKK/ 6 hodin 
  • Výlet na kutru pro osm osob s kapitánem: 400 DKK za celý kutr na hodinu
  • Povolenka k rybolovu na jeden den na jezero vysaď a chyť: 80-200 DKK

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Rybolov na ostrovech Langeland a Fyn

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář