Inzerovat zde
Inzerovat zde

Rybolov na jezeru Asunden a v jeho okolí

Článek o rybolovu ve Švédsku, konkrétně na jezeru Asunden a v jeho okolí - úlovky, tipy, rady, fotky a videa.

Inzerovat zde

Pokud jste už někdy slyšeli o jezeru Asunden, tak se není čemu divit, jedná se totiž o jedno z největších jezer kraje, obsahuje spoustu nádherných, mělkých zátok, ostrůvků a přirozených skrýší pro predátory, jako jsou štiky, okouni, ale i candáti.

V okolí se ovšem nachází také jezero Björken, které už není tak členité jako výše popisované jezero Asunden. Jezero Björken má spíš velikou hloubku, průměrně okolo dvaceti metrů a může se pyšnit rozlohou patnácti kilometrů čtverečních. Je těžko přístupné, nachází se totiž uprostřed lesů. Zachytat si tady ovšem můžete nádherně, v minulosti sem totiž byli vysazeni siveni alpští, kteří aktuálně dosahují více než pěti kilogramů. Mimo jiné zde můžete ulovit taktéž štiky a okouny v nemalých velikostech. Podle mého názoru je toto jezero velmi podceňované a byť zde rybolov není vůbec jednoduchou záležitostí, můžete tu narazit na ryby opravdu velikých rozměrů.

Dále zde také najdeme jezero T, což je opět odlehlé a vzdálené jezero od lidí. Toto jezero je rovněž mezi lesy a je zde hloubka od pěti do osmi metrů. Nejčastěji se zde loví štiky, okouni, ale najdete tu také líny, veliké cejny, plotice a perlíny. Toto jezero mají v oblibě především vláčkaři.

Zhruba dvacet kilometrů odsud se nachází revír se jménem Risebo, který obsahuje lesní jezírka, kde najdete pstruhy duhové i obecné. Proto pokud byste si chtěli chytit i nějakého pstruha, určitě se zde nabízí pěkné zpestření.

Ubytovat se zde můžete v domcích, které se nachází většinou dvě stě metrů od jezeru Asunden. Pobyty zde jsou možné téměř celoročně a v hlavní sezóně jsou pronájmy ubytovacích kapacit řešeny hlavně v týdenních turnusech.

Jezero Asunden a jeho okolí je nádhernou oblastí, která vás dozajista překvapí a vtáhne do svého děje. Doporučuji vyzkoušet mimo samotného a přitom velmi dobře zarybněného jezera Asunden i okolní revíry, kde není lov vůbec jednoduchý, ale i přes to vás uchvátí. Každý rybář, který sem vyrazí má vždy na co vzpomínat.

Doprava

Nejvhodnější je sem dojet trajektem. Ve své podstatě pojedete z Prahy do Německa a to konkrétně do Rostocku a odtud trajektem do švédského Trelleborgu. Cesta trajektem bude trvat přibližně šest hodin, jakmile se vylodíte, tak už rovnou můžete vyrazit k jezeru Asunden.

Dopravit se sem samozřejmě můžete i letecky, ale to považuji za dražší možnost. Nehledě na to, že byste pravděpodobně byli nucení si na letišti navíc zapůjčit automobil.

Ceny

Průměrně vás zde ubytování, včetně zapůjčení lodí s 10HP motorem, ložního prádla a práva k rybolovu vyjde na 11 000Kč na osobu na týden, pokud jste skupinka rybářů o pěti až osmi členech.

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Rybolov na jezeru Asunden a v jeho okolí

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář