Inzerovat zde
Inzerovat zde

Rybolov na jezeře Tisza-tó

Informace o rybolovu na jezeře Tisza-tó v Maďarsku - úlovky, tipy, rady, fotky a videa.

Inzerovat zde

Maďarsko je plné krásných revírů a tento článek bude právě o jednom z nich, o jezeru jménem Tisza-tó. Nejdříve ale pár slov k této zemi. Na rybách jsme v Maďarsku byli několikrát a vždy si to tu naprosto užili. Je zde možné navštívit místní lidové slavnosti, zakoupit výborné víno nebo okusit zdejší naprosto skvělou kuchyň.

Rybářský revír Tisza-tó

Toto jezero nepatří mezi běžná jezera, s kterými se setkáváme například u nás v Česku. Toto jezero je vlastně taková soustava třech nádherných lagun. Nachází se zde řečiště Tisy, které má délku čtyřicet kilometrů a prochází lagunami. Samozřejmě, že v určitých částech jezera bylo koryto zachováno a pouze propojeno kanály, které jsou uzavíratelné. Podle aktuálního průtoku se pohybuje stav vodní hladiny na jezeře a to celkem mezi 104 a 50 kilometry čtverečními. Ramena Tisy, řečiště a laguny jsou zajímavé odděleny díky poloostrovům a ostrůvkům, které mají plochu více než dvaceti kilometrů čtverečních. Už asi chápete, že zde můžete lovit v opravdu různých místech, díky neuvěřitelné zdejší členitosti a pestrosti tohoto revíru. Zachytat si tedy můžete na stojatých vodách, mezi které patří slepá ramena, vodní laguny, u vodních vegetací, rákosů a porostů, či přímo na hlavním toku Tisy.

Břehy tohoto jezera jsou velmi dobře udržované a tak tu najdete například také několik koupališť, dále v okolí termální lázně, možnost windsurfingu a dalších vodních sportů. Všechno je tu cenově velmi dobře dostupné.

Rybolov

Rybáři sem jezdí především na dravce, tedy na štiky, candáty, sumce či úhoře. Ulovit tu můžete samozřejmě také potravu těchto predátorů, tedy bílou rybu, mezi kterou patří cejn a plotice. Zaměřit se tu ovšem můžete také na lov kaprů či nádherných línů. Chytá se tu prakticky stejným způsobem jako v Česku. Lovit tu tedy můžete například na položenou, na plavanou s nástražní rybičkou, či na přívlač. Atraktivní místa pro rybolov jsou většinou dostupná pouze pomocí lodě. A jelikož je tento revír velmi členitý a dá se říct složitý, potom doporučujeme, alespoň na první den využít služeb rybářského průvodce, z jehož přednášky a informací, které obdržíte během lovu, budete čerpat celý zbytek pobytu. Na jaře se zde pravidelně loví velicí sumci, boleni, candáti, kapři a amuři. S prvními chladnějšími dny a s příchodem podzimu se zvyšuje aktivita štik.

Loď či rybářského průvodce seženete v kotvišti lodí, kterou spravuje firma Kormorán. Stačí sem zajít a domluvit se na pronájmu lodě, mrazáku a taktéž je možné tu zakoupit rybářské vybavení včetně návnad.

Samotný revír Tisza-tó není nějakým extra klenotem, kde byste každý den vytáhli nějakou trofej. Lze si tu ale velmi dobře zachytat a užít si pohodovou dovolenou, klidně s rodinou. Ve zdejším okolí najdete skvělé restaurace, kde si můžete dát výborné jídlo a pití za rozumné ceny a tak pokud se nechcete zaměřit jen na ryby, ale mít tak zvaný dvojitý zážitek, tak pro vás výlet na tuto lokalitu bude dozajista dobrou volbou.

Ubytování

Rybářský kemp Kormorán

Ubytovat se můžete v rybářském kempu, pensionu či v nějakém ze zdejších domků. Stravovat se můžete z vlastních zásob, které si přivezete, ale já zcela jednoznačně už po několikáté doporučuji zdejší kuchyň, která je za rozumnou cenu a navíc velmi dobrá.

Ubytování je možné například v kempu Kormorán, který najdete v městečku Tiszafured. Čtyři kilometry odsud je skvělé termální koupaliště. Jinak tu můžete parkovat karavanem, stanovat a k dispozici jsou zde záchody, sprchy a možnost připojení se k elektřině.

Za den zaplatíte za dospělou osobu 100Kč, za stan 50Kč, za karavan 100Kč, za elektriku 50Kč.

Součástí kempu Kormorán jsou také dva domky Kormorán a každý z nich poskytuje ubytování pro čtyři osoby. Tyto domky nabízí nádherný výhled z terasy přímo na kotviště lodí a zdejší zátoku. V domcích najdete obývák, kuchyň, sprchu, záchod a dvě dvoulůžkové ložnice. Jeden domek vychází na dva a půl tisíce na den.

Penzion Gulyás Kálmán

Ubytovat se taktéž můžete v menším rodinném penzionku, který se nachází taktéž v Tiszafuredu. Tento penzion je v příjemné vzdálenosti tři sta metrů od vody a od kotviště Kormorán. Dva kilometry odsud je koupaliště a tři kilometry termální koupaliště. V tomto penzionu jsou k dispozici dvoulůžkové pokoje, kde jsou také sprchy, záchody a terasa. V penzionu také najdete jídelnu, kde se podávají snídaně. S majitelem se domluvíte německy.

Cena za ubytování ve dvoulůžkovém pokoji včetně snídaně je 600 Kč na osobu.

Penzion Aurum

Menší rodinný penzion, který najdete přímo v centru Tiszafuredu, necelých pět set metrů od termálních lázní a na stejnou vzdálenost tu je také koupaliště. Tři kilometry odsud se nachází kotviště Kormorán. Ubytovat se můžete ve dvoulůžkovém či čtyřlůžkovém pokoji, kterému rovněž nechybí sprcha a záchod. Zaparkovat svůj automobil můžete přímo u Pensionu. Majitelé hovoří německy.

Cena za ubytování ve dvoulůžkovém pokoji včetně snídaně je 1250 Kč na osobu.

Součástí každého ubytování je poplatek 200HUF na osobu, který je většinou ovšem zahrnut v ceně. Po nástupu na ubytování je dobré si promluvit rovnou s majitelem o lodi, případně rovnou převzít klíče a nechat si poskytnout informace. Většinou se zde bere také nějaká kauce, která se vztahuje na loď i ubytování. V případě, že se vám nepovede nic zničit, potom vám samozřejmě kauce bude od majitele navrácena. Pokud se ubytujete někde, kde nemají k dispozici lodě, potom doporučuji zajet do přístaviště Kormorán a domluvit se na pronájmu lodi i na instrukcích, pokud s ovládáním lodi nemáte zkušenosti.

Doprava

Dopravit se sem můžete vlastním automobilem nebo vlakem. Cesta není nijak daleká a zároveň není potřeba převážet veliké množství jídla či pití, tady všechno koupíte za rozumnou cenu. To už si raději přibalte rybářské vybavení, které oceníte mnohem více.

Mimo rybářské aktivity

V Tiszafuredu se nachází termální koupaliště nebo můžete rovnou skočit do jezera, pokud si nepotrpíte na luxusní koupačku. Už několikrát jsem zmiňoval dobré jídlo a pití, ve zdejším okolí je několik menších i větších restaurací, které rozhodně doporučuji vyzkoušet. Najdete tu také několik vináren, kde budete dozajista také spokojeni. Navštívit také můžete například národní park jménem Hortobágy.

Zdejší ceny

  • Loď s 5 HP motorem vás tu vyjde na 800Kč na den 
  • Rybářský průvodce pro dva rybáře vychází za 1500Kč na den 
  • Rybářský průvodce pro čtyři rybáře vychází na 2000Kč na den 
  • Státní rybářský lístek a povolenka k rybolovu stojí 1500Kč na týden 
  • Lze tu zakoupit také nástražní rybička za 10Kč jedna

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Rybolov na jezeře Tisza-tó

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář