Inzerovat zde
Inzerovat zde

Rybolov Ebro – jezero Caspe ve Španělsku

Informace o rybolovu v jezeru Caspe ve Španělsku - úlovky, tipy, rady fotky a videa.

Inzerovat zde

Rybolov

Na Ebru je možné chytat jakoukoliv rybolovnou technikou a to velmi oblíbené druhy ryb, mezi které patří například kapři, sumci, candáti či okouni.

Každý dozajista ví, že ještě v sedmdesátých letech ve Španělsku nebyl žádný sumec, to se změnilo v roce 1974, kdy byl ilegálně vysazen skupinkou německých rybářů. Nikdo v té době ovšem nečekal, že se sumci během čtyř let rozmnoží a dorostou do velikých rozměrů. V roce 1997 měřil největší sumec 214 centimetrů a vážil 78 kilogramů, potom o několik let později byl chycen sumec s váhou 112 kilogramů, dnes už není absolutně žádný problém chytit zde sumce, který měří více než dvě stě centimetrů.

Ilegalně do přehrad na Ebru byl vysazen také candát. A opět i u candáta nikdo nečekal, že se v tak rychlém tempu rozmnoží. Právě za candáty na Ebro jezdí ročně tisíce rybářů z celého světa, bez obav mohu říct, že se jedná o nejlepší candátí lokalitu vůbec. Chytit zde můžete při troše štěstí velikého a zkušeného candáta přes devadesát centimetrů.

Někteří rybáři sem ovšem jezdí také kvůli mnohem menší rybě něž je sumec či dokonce candát. Zdržuje se zde totiž také okounek neboli black bass, kteří zde byli v roce 1959 vysazeni jenom jako experiment. Tento pokus se ovšem chytil a tak se zde i black bass velmi rozšířil. Často se zde také realizují závody v lovu této zajímavé ryby.

Loví se zde prakticky po celý rok, nejčastěji v březnu, dubnu, květnu a poté na podzim v září, říjnu a listopadu. Je zde po většinu času stálé počasí s vysokými teplotami. Přes léto zde můžete chytat veliké sumce na pelety, kapry a black basse. Koncem léta a na podzim jsou aktivní především candáti, okouni a také sumci. V zimních měsících můžete ulovit kapitální candáty či okouny.

Shrnutí jakým způsobem zde lovit jednotlivé druhy ryb

Sumci na pelety, pomocí vábničky či na položenou
Candáti na položenou, přívlačí, vertikálním jiggingem, trollingem
Okouni přívlačí, na plavanou
Kapři na položenou

Všude zde navíc seženete jakékoliv vybavení pro jakoukoliv rybolovnou techniku.

Ubytování

Ubytovat se můžete například v rybářském pensionu s názvem FishPoint Ebro, který najdete v klidné čtvrti kousek od města Caspe, konkrétně na horní přehradě Embalse de Mequinenza. Ubytovat se zde mohou především menší skupinky rybářů. Ve zdejším areálu najdete také venkovní posezení s grilem, mrazáky, do kterých můžete uložit své úlovky i filetárnu či nádrže na nástražní rybičky.

Nejbližší molo s loděmi je odsud vzdáleno přibližně pět set metrů.

Doprava

Dopravit se na toto pěkné místo můžete automobilem či letecky. Z letiště je možné zajistit transfer s majitelem ubytování nebo si pronajmout automobil a dojet na místo určení.

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Rybolov Ebro – jezero Caspe ve Španělsku

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář